AGESDER -

Yerel Yönetimlerde Gençlik Stratejisi Projesi

Yerel Yönetimlerde Gençlik Stratejisi Projesi
  • 26.12.2017
  • 1.886 kez okundu

Yerel Yönetimlerde Gençlik Stratejisi Projesi Doğu Anadolu Bölgesi Başvuru Formu

Kentsel Gelişim Derneği KEGED Tarafında Yürütülen 2017-1-TR01-KA347-047639 Nolu Yerel Yönetimlerde Gençlik Stratejisi Projesi T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRKİYE ULUSAL AJANSI Erasmus+ “KA347 – Yapılandırılmış Diyalog: Gençler ve Politika Yapıcılar Arasında Diyalog” Programı kapsamında desteklenmektedir.

Yerel Yönetimlerin, sundukları hizmetlerin planlamasını yaparken gençlerin beklentilerini dikkate alarak yapacakları hizmetlerden daha fazla verim alınabilmesi amacıyla hazırlanan projemiz kapsamında; yedi ayrı bölgede belirlediğimiz ortak kurumlarla gençlerin ve yerel yönetim temsilcilerinin katılacağı gençlik toplantıları gerçekleştirilecektir.
Söz konusu toplantıya Doğu Anadolu Bölgesinde yaşayan 18-30 yaş aralığında olan sosyal, kültürel sanatsal ve bilimsel alanlarda çalışma yapan ve faaliyet gösteren aktif gençlerin bir araya getirilmesi ve yerel yönetimlerle diyalog kurmalarına yardımcı olunarak;
– yerel yönetimlerden beklentilerini belirlemek,
– gençlerin yerel yönetimlerden beklentilerini analiz etmek,
– bu beklentilerin uygun olanlarının ilgili yerel yönetimlere iletilmesi sağlamak,
– Stratejik Plan ve Performans Programına dahil edilebilmesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

Doğu Anadolu Bölgesi toplantısı için son başvuru tarihi 17.01.2018’tir. Katılımcılar 21.01.2018 günü seçilecek ve www.facebook.com/kentselgelisimdernegi/ ve www.gencsad.org.tr ilan edilecektir. Toplantıya seçilenlerin Konaklama ve Ulaşım Masrafları proje kapsamında karşılanacaktır. Toplantının teknik detayları ile ilgili bilgiler seçilen katılımcılara ayrıca paylaşılacaktır.

Eğiteme Seçilen Katılımcılara Youthpass sertifikası Verilecektir.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Eğitim Tarihi ;
02-04 Şubat 2018
Eğitim İli : Malatya

DOĞU ANADOLU BÖLGE KOORDİNATÖRÜ;

GENÇ STRATEJİK ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ – GENCSAD

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için:
kentselgelisimdernegi@gmail.com
gencsad@gencsad.org.tr
05456525873
05444344234