AGESDER -

Yerel Yönetimlerde Gençlik Stratejisi Akdeniz Bölge Toplantısı

Yerel Yönetimlerde Gençlik Stratejisi Akdeniz Bölge Toplantısı
  • 30.12.2017
  • 1.523 kez okundu

Kentsel Gelişim Derneği KEGED Tarafında Yürütülen 2017-1-TR01-KA347-047639 Nolu Yerel Yönetimlerde Gençlik Stratejisi ProjeYerel Yönetimlerde Gençlik Stratejisi Projesi AKDENİZ Bölgesi Başvuru Formusi T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRKİYE ULUSAL AJANSI Erasmus+ “KA347 – Yapılandırılmış Diyalog: Gençler ve Politika Yapıcılar Arasında Diyalog” Programı kapsamında desteklenmektedir.

Yerel Yönetimlerin, sundukları hizmetlerin planlamasını yaparken gençlerin beklentilerini dikkate alarak yapacakları hizmetlerden daha fazla verim alınabilmesi amacıyla hazırlanan projemiz kapsamında; yedi ayrı bölgede belirlediğimiz ortak kurumlarla gençlerin ve yerel yönetim temsilcilerinin katılacağı gençlik toplantıları gerçekleştirilecektir.
Söz konusu toplantıya Doğu Anadolu Bölgesinde yaşayan 18-30 yaş aralığında olan sosyal, kültürel sanatsal ve bilimsel alanlarda çalışma yapan ve faaliyet gösteren aktif gençlerin bir araya getirilmesi ve yerel yönetimlerle diyalog kurmalarına yardımcı olunarak;
– yerel yönetimlerden beklentilerini belirlemek,
– gençlerin yerel yönetimlerden beklentilerini analiz etmek,
– bu beklentilerin uygun olanlarının ilgili yerel yönetimlere iletilmesi sağlamak,
– Stratejik Plan ve Performans Programına dahil edilebilmesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

AKDENİZ Bölgesi toplantısı için son başvuru tarihi 25.01.2018’tir. Katılımcılar 26.01.2018 günü seçilecek ve www.facebook.com/kentselgelisimdernegi/ ilan edilecektir. Toplantıya seçilenlerin Konaklama ve Ulaşım Masrafları proje kapsamında karşılanacaktır. Toplantının teknik detayları ile ilgili bilgiler seçilen katılımcılara ayrıca paylaşılacaktır.

Eğiteme Seçilen Katılımcılara Youthpass sertifikası Verilecektir.

Eğitim Tarihi ;
09-11 Şubat 2018
Eğitim İli : Antalya

AKDENİZ BÖLGE KOORDİNATÖRÜ;
ÖZGE CAN ASLAN GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ
Koordinatör : Erhan Korkmaz

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için:
kentselgelisimdernegi@gmail.com
ozgecanaslangm@gsb.gov.tr

05456525873
05444344234