İNTERNET SAYFAMIZA HOŞ GELDİNİZ. AVRUPA GENÇLİK EĞİTİM VE SPOR DERNEĞİ - AGESDER -

Avrupa Gençlik Kartı

Avrupa Gençlik Kartı
 • 08.05.2018
 • 2.930 kez okundu

EYCA Nedir?

Açılımı “European Youth Card Association” yani “Avrupa Gençlik Kartı Organizasyonu” olan EYCA, birlikte çalıştığı partner kuruluşlar aracılığı ile gençlere konaklama, barınma, seyahat, servis hizmetleri ve çeşitli ürünlerin satın alınmasında indirimler ve fırsatlar sağlayan bir platformdur.

1987 yılında Avrupa Komisyonu tarafından, kültürler arası paylaşımı artırmak ve gençlerin sosyal hayatın içerisinde daha aktif bir rol almasını sağlamak amacıyla bir gençlik mobilizasyonu olarak oluşturulmuştur.

EYCA, günümüzde 7 milyondan fazla kullanıcısı olan ve EYCA Kart adı verilen bir kart aracılığı ile çeşitli alanlarda gençlerin istek ve ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Avrupa’nın 36 ülkesinde 37 kart dağıtıcısı gençlik kuruluşunun bir araya gelerek Avrupa Komisyonu’nun desteğiyle oluşturduğu bu platform, her geçen gün artan kullanıcı sayısı ve iş ortakları ile sistematik bir şekilde genişlemeye devam etmektedir.

EYCA’nın Çalışma Prensibi

EYCA, kişiye özel tanımlanmış bir kart aracılığıyla gençlere;

 • daha bilinçli ve sağduyulu seçimler yapmalarına yardımcı olmak,
 • yaşam kalitelerini artırmak,
 • gelişimlerini, katılımcılığa olan ilgilerini, coğrafi ve entelektüel hareketliliklerini teşvik etmek

amacıyla eğitim, öğretim, değişim projeleri, ulaşım, konaklama, boş zaman faaliyetleri, kültür, spor ve olası diğer alanlarda bilgi, fayda ve hizmetlere ayrıcalıklı erişim fırsatları sunarak gençlerin istek ve ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

EYCA’nın Organizasyon Yapısı

1987 yılında kurulan ve merkezi Brüksel’de bulunan EYCA, her yıl düzenlenen Genel Kurul’da üye kuruluşların temsilcileri tarafından seçilen 10 kişilik bir Yönetim Kurulu tarafından yönetilmekte ve bu kurula Yönetim Kurulu Başkanı ile Finans Sorumlusu eşlik etmektedir.

EYCA’nın Avrupa içerisinde yer alan her ülkede ve bölgede Yönetim Kurulu denetiminde bir temsilcisi vardır ve bu temsilci kuruluş, o bölge içerisinde kartın kullanım alanlarını geliştirmek, indirim fırsatları oluşturmak, oluşturulan indirimlerin ne derece kullanıldığını analiz etmek ve kartın gençlik katılımı için bir araç olarak kullanılmasına aracılık etmekle yükümlüdür.

EYCA Türkiye

Gençler olarak Türkiye’de aktif, dinamik ve katılımcı bir genç kuşak yetiştirilmesine yardımcı olmak adına, Türkiye’de yaşayan tüm gençlere eşsiz fırsatlar sunarak daha yüksek standartlarda bir yaşam sağlayan, diğer ülkelerle entegre biçimde çalışan ve bu sayede gençlik hareketliliğini teşvik eden bir gençlik platformunun gerekliliğine inanmaktayız.

Türkiye’de yapılanacak bu gençlik platformu, ulusal ve uluslararası gençlik kulüpleri için ortak bir kültür ve değer oluşturmalı; Türkiye’de ve Avrupa ülkelerinde seyahat, konaklama, kültürel etkinlik, servis hizmetleri ve çeşitli ürünlerin satın alınmasında indirimler, fırsatlar sağlamalıdır.

EYCA bu noktada devreye girmektedir.

EYCA Türkiye’nin amacı gençlere yalnızca indirim sağlayan bir kart sunmak değil; aynı zamanda gençleri sosyal sorumluluk bilinciyle bir araya getirerek katılımcı bir gençlik inisiyatifi oluşturmak ve Avrupa’daki 7 milyondan fazla kart kullanıcısı ile Türkiye’deki gençler arasında aktif bir paylaşım sağlamaktır.

Ekibin tamamıyla gençlerden oluşması, gençlerin talep ve ihtiyaçlarını doğru tespit etmek konusunda büyük avantaj sağlamaktadır. Hizmet kalitesini artırmak amacıyla fırsat ve avantajlar konusunda gelişmeler takip edilerek gençlerin ihtiyaç ve beklentileri konusunda veriler toplanmakta, analiz edilmekte ve raporlanmaktadır.

EYCA’nın Kazanımları

EYCA’nın Gençlere Sağladığı Kazanımlar

 • Gençlerin ihtiyaçlarını tanımlayıp yenilikçi çözümler üretmektedir.
 • Gençlerin toplumdaki rolünü artırarak onları aktif ve katılımcı bireyler haline getirmektedir.
 • Türkiye’deki ve yurt dışındaki bağlantı noktaları ile sadece EYCA Kart’lı gençlere özel indirim ve avantajlar sunmaktadır.
 • Uluslararası bağlantıları ile kültürlerarası paylaşımı artırmakta ve gençlere Avrupalılık bilinci kazandırmaktadır.
 • Gençlerin aktif katılımıyla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile sosyal farkındalığı artırmakta ve gençlere toplum bilinci aşılamaktadır.
 • Gerçekleştirdiği faaliyetlerle birçok ülkede gençlik politikalarının şekillendirilmesine katkı sağlamaktadır.

EYCA’nın İdari Kurumlara Sağladığı Kazanımlar

 • İdari kurum ve kuruluşlara daha geniş genç kitlelere ulaşma ve birlikte çalışma fırsatı sunmaktadır.
 • İdari kurumların yönetim alanı içerisinde daha katılımcı bir gençlik profili oluşturarak toplumsal meselelerin çözümünü kolaylaştırmaktadır.
 • Farklı profildeki gençleri gönüllülük algısı ve geçmişten gelen ortak bir değer etrafında buluşturarak toplumsal birlikteliğe katkı sağlamaktadır.

EYCA’nın İş Ortaklarına Sağladığı Kazanımlar

 • Çözüm ortaklarına belirlenen süreler dahilinde ortalama 2 milyon genç ile doğrudan iletişim kurma fırsatı sunmaktadır.
 • Partner kuruluşlar EYCA ile detaylar noktasında mutabık kalmak şartıyla çeşitli kampanya ve mesajlarını EYCA Kart kullanıcısı gençlere duyurma ve avantajlarını ön plana çıkarma şansını elde etmektedir.
 • Partneri olan tüm ulusal ve uluslararası firmalara hem yurt içinden hem de yurt dışından müşteriler kazandırmakta ve tüketici sadakati oluşturulmasına yardımcı olmaktadır.
 • EYCA ile iş ortağı olan markalar, tüketici nezdinde genç dostu ve yenilikçi bir imaja sahip olmaktadır.

Partner Kuruluşlar

 • European Union Federation of Youth Hostel Associations (Avrupa Gençlik Hostelleri Birlikleri Federasyonu)
 • UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim, Kültür Örgütü)
 • ERYICA (Avrupa Gençlik Bilgilendirmesi ve Danışma Ajansı)
 • European Commission (Avrupa Komisyonu)
 • Council of Europe (Avrupa Konseyi)
 • European Youth Forum (Avrupa Gençlik Forumu)
 • Eurodesk

EYCA Kart’a Kimler Sahip Olabilir?

EYCA Kart gençlere eğitim, öğretim, değişim projeleri, ulaşım, konaklama, boş zaman faaliyetleri, kültür, spor ve olası diğer alanlarda bilgi, fayda ve hizmetlere ayrıcalıklı erişim fırsatları sunarak gençlerin istek ve ihtiyaçlarına cevap veren bir gençlik kartıdır.

EYCA Kart’a sahip olabilmek için 12-29 yaş aralığında olman yeterli. Bu yaş aralığında bulunan gençler, başka herhangi bir sınıflandırmaya tabi tutulmaksızın kartlarını online olarak alabilirler.

EYCA Kart’ınla diğer tüm EYCA üyesi ülkelerdeki avantajlardan da faydalanabilirsin!

Nerelerde Kullanabilirim?

EYCA, her gün genişleyen üye iş yeri ve çözüm ortağı ağıyla gençlere özgür bir dünyanın kapılarını aralamaktadır. Sadece gençler için geliştirilen bu avantajlar dünyası, farklı sektörlerden genç dostu birçok çözüm ortağını bir araya getirmektedir.
EYCA Kart’ını Türkiye’deki tüm banka POS ve ATM’leri ile e-ticaret sitelerinde kullanabilirsin.

Ayrıca EYCA Kart’ını EYCA ile iş birliği yapmış Üye İş Yerlerinde kullanarak sana sunulan avantajlardan dilediğince yararlanabilirsin!
Google Play ve App Store üzerinden indireceğin EYCA Türkiye Mobil Uygulaması ile EYCA Üye İş Yerleri arasından sana en yakın olanları belirleyebilir, kategorilere göre filtreleyebilir, bu iş yerlerindeki avantajlardan faydalanabilir, en beğendiklerini sosyal medyada paylaşabilir ve arkadaşına gönderebilirsin.
Benzer şekilde avantaj noktalarını web sitesinde yer alan Kampanyalar sekmesinden de görüntüleyebilirsin.
EYCA Kart’ınla Avrupa’nın 36 ülkesindeki fırsat ve avantajların tamamına erişebilir ve dilediğince faydalanabilirsin!

Avrupa’daki indirimlerin listesine ulaşmak için tıkla

EYCA kart başvurusu için TIKLAYINIZ.

Bu sayfadaki bilgiler  http://www.eycaturkiye.com/TR/AnaSayfa/   sayfasından alınmış olup, Derneğimizin ve internet/sosya medya sayfalarımızın ilgili sayfa ve Avrupa Gençlik Kartı Organizasyonu ile hiç bir bağlantısı ve ilgisi bulunmamakta, verilen bilgilerin doğruluğundan sorumlu değildir. Gerekli bilgiler için lütfen ilgili resmi internet sayfasını ziyaret ediniz.  http://www.eycaturkiye.com/TR/AnaSayfa/ 

 

Avrupa Gençlik Eğitim ve Spor Derneği (AgesDer) İnternet Sitesini Ziyaret Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
AGESDER Niğde'nin Gençlik Derneğidir. AGESDER Eurodesk Temas Noktasıdır. AGESDER Kalite Sertifikası (Quality Label) verilerek Avrupa Dayanışma Programı için Ev Sahibi ve Destekleyici Kurum olarak akredite edilmiştir.
AGESDER İngilizce Konuşma Kulübü Başvuru Formu
Rus Gönüllümüz tarafından aşağıdaki seviyelerde 20 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren İngilizce Konuşma Kulübü açılacaktır. Pandemi şartları nedeniyle her seviyeye...
Geleceği Sahiplenmek Projesi I.Bölge (Niğde) ÇalıştayıYapıldı
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen , Avrupa Gençlik Eğitim ve Spor Derneği (AGESDER) olarak Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında yürüttüğümüz...
“Geleceğin Tenis Sporunu Gençler için Gençlerle Şekillendiriyoruz” Projesi Ulusal Zirve Toplantısı
Avrupa Gençlik Eğitim ve Spor Derneği (AGESDER) olarak ortak olduğumuz Türkiye Tenis Federasyonu tarafından yürütülen “Geleceğin Tenis Sporunu Gençler için...
Temmuz Ayı Gönüllülerimiz Portekiz’de
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından European Solidarity Corps (ESC) programı kapsamında desteklenen “Sürdürülebilir Gönüllülük” isimli projemiz ile Temmuz döneminde gönderdiğimiz 6...
I.Bölge (Niğde) Çalıştayı Başvuru Sonuçları
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen Erasmus + KA3 – Politika Reformuna Destek Programı kapsamındaki “Sürdürülebilir Kalkınma-Geleceği Sahiplenmek” isimli projemizin 6-8...
Geleceğin Tenis Sporunu Gençler için Gençlerle Şekillendiriyoruz” Projesi Niğde Bölge Toplantısı
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Geleceğin Tenis Sporunu Gençler için Gençlerle Şekillendiriyoruz” başlıklı Erasmus+ Gençlik projemizin Niğde Bölge toplantısını 14...
Eurodesk Değerlendirme Toplantısı
Eurodesk Türkiye 2021 yılı birinci değerlendirme toplantısı 6-9 Temmuz tarihleri arasında Trabzon ilinde yapıldı. Eurodesk Temas Noktası olan Derneğimizi toplantıda Yönetim...
ESC Gönüllülerimizin Hazırlıkları Devam Ediyor.
European Solidarity Corps (ESC) – Avrupa Dayanışma Programı kapsamında AGESDER tarafından 26 Temmuz tarihinde Portekiz’e gönderilecek 2021/2 dönem 6 gönüllümüzün...
“Geleceğin Tenis Sporunu Gençler için Gençlerle Şekillendiriyoruz” Projesi
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Geleceğin Tenis Sporunu Gençler için Gençlerle Şekillendiriyoruz” başlıklı Erasmus+ Gençlik projemizin dokuzuncu toplantısını 14 Temmuz...
2021.1 Dönem Gönüllülerimiz Portekiz’den Döndüler
Dernek olarak Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Portekiz’e gönderdiğimiz 2021.1 dönem gönüllülerimiz bir aylık gönüllülük programını tamamlayarak Ülkemize döndüler. Dönmeden...
I.Bölge Çalıştayı (Niğde) Başvuru Formu
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen Erasmus + KA3 – Politika Reformuna Destek Programı kapsamındaki “Sürdürülebilir Kalkınma-Geleceği Sahiplenmek” isimli projemizin 6-8...
Gönüllülerimiz Portekiz’de
ESC (Avrupa Dayanışma Programı) kapsamında 2021/1 dönem gönüllülerimizi Portekiz’e yolcu ettik. Kısa dönem olarak giden gönüllülerimiz bir ay süresince ev...
TÜRKİYE ULUSAL AJANSI PERSONEL ALIMI
T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’nın ilgili kuruluşu olan Türkiye Ulusal Ajansı tarafından, 58 Uzman Yardımcısı (3600 Ek Göstergeli Kariyer...
2021 Yılı Erasmus+ Teklif Çağrısı ve Program Rehberi Yayınlanmıştır.
Erasmus+ Program Rehberi Call for proposals 2021 – EAC/A01/2021 Erasmus+ Programme (2021/C 103/11) 1.   Introduction and Objectives This call for proposals...
Okul Eğitimi Alanında Erasmus Akreditasyonu Başvuru Sonuçları (2020 Yılı)
Erasmus+ Programı, Okul Eğitimi Alanında Erasmus Akreditasyonu kapsamında 2020 yılı teklif çağrısı döneminde Türkiye Ulusal Ajansı Başkanlığına sunulan 240 başvurunun...
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanGreekItalianLatvianPersianRussianSpanishTurkish