İNTERNET SAYFAMIZA HOŞ GELDİNİZ. AVRUPA GENÇLİK EĞİTİM VE SPOR DERNEĞİ - AGESDER -

Avrupa Gençlik Kartı

Avrupa Gençlik Kartı
 • 08.05.2018
 • 4.118 kez okundu

EYCA Nedir?

Açılımı “European Youth Card Association” yani “Avrupa Gençlik Kartı Organizasyonu” olan EYCA, birlikte çalıştığı partner kuruluşlar aracılığı ile gençlere konaklama, barınma, seyahat, servis hizmetleri ve çeşitli ürünlerin satın alınmasında indirimler ve fırsatlar sağlayan bir platformdur.

1987 yılında Avrupa Komisyonu tarafından, kültürler arası paylaşımı artırmak ve gençlerin sosyal hayatın içerisinde daha aktif bir rol almasını sağlamak amacıyla bir gençlik mobilizasyonu olarak oluşturulmuştur.

EYCA, günümüzde 7 milyondan fazla kullanıcısı olan ve EYCA Kart adı verilen bir kart aracılığı ile çeşitli alanlarda gençlerin istek ve ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Avrupa’nın 36 ülkesinde 37 kart dağıtıcısı gençlik kuruluşunun bir araya gelerek Avrupa Komisyonu’nun desteğiyle oluşturduğu bu platform, her geçen gün artan kullanıcı sayısı ve iş ortakları ile sistematik bir şekilde genişlemeye devam etmektedir.

EYCA’nın Çalışma Prensibi

EYCA, kişiye özel tanımlanmış bir kart aracılığıyla gençlere;

 • daha bilinçli ve sağduyulu seçimler yapmalarına yardımcı olmak,
 • yaşam kalitelerini artırmak,
 • gelişimlerini, katılımcılığa olan ilgilerini, coğrafi ve entelektüel hareketliliklerini teşvik etmek

amacıyla eğitim, öğretim, değişim projeleri, ulaşım, konaklama, boş zaman faaliyetleri, kültür, spor ve olası diğer alanlarda bilgi, fayda ve hizmetlere ayrıcalıklı erişim fırsatları sunarak gençlerin istek ve ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

EYCA’nın Organizasyon Yapısı

1987 yılında kurulan ve merkezi Brüksel’de bulunan EYCA, her yıl düzenlenen Genel Kurul’da üye kuruluşların temsilcileri tarafından seçilen 10 kişilik bir Yönetim Kurulu tarafından yönetilmekte ve bu kurula Yönetim Kurulu Başkanı ile Finans Sorumlusu eşlik etmektedir.

EYCA’nın Avrupa içerisinde yer alan her ülkede ve bölgede Yönetim Kurulu denetiminde bir temsilcisi vardır ve bu temsilci kuruluş, o bölge içerisinde kartın kullanım alanlarını geliştirmek, indirim fırsatları oluşturmak, oluşturulan indirimlerin ne derece kullanıldığını analiz etmek ve kartın gençlik katılımı için bir araç olarak kullanılmasına aracılık etmekle yükümlüdür.

EYCA Türkiye

Gençler olarak Türkiye’de aktif, dinamik ve katılımcı bir genç kuşak yetiştirilmesine yardımcı olmak adına, Türkiye’de yaşayan tüm gençlere eşsiz fırsatlar sunarak daha yüksek standartlarda bir yaşam sağlayan, diğer ülkelerle entegre biçimde çalışan ve bu sayede gençlik hareketliliğini teşvik eden bir gençlik platformunun gerekliliğine inanmaktayız.

Türkiye’de yapılanacak bu gençlik platformu, ulusal ve uluslararası gençlik kulüpleri için ortak bir kültür ve değer oluşturmalı; Türkiye’de ve Avrupa ülkelerinde seyahat, konaklama, kültürel etkinlik, servis hizmetleri ve çeşitli ürünlerin satın alınmasında indirimler, fırsatlar sağlamalıdır.

EYCA bu noktada devreye girmektedir.

EYCA Türkiye’nin amacı gençlere yalnızca indirim sağlayan bir kart sunmak değil; aynı zamanda gençleri sosyal sorumluluk bilinciyle bir araya getirerek katılımcı bir gençlik inisiyatifi oluşturmak ve Avrupa’daki 7 milyondan fazla kart kullanıcısı ile Türkiye’deki gençler arasında aktif bir paylaşım sağlamaktır.

Ekibin tamamıyla gençlerden oluşması, gençlerin talep ve ihtiyaçlarını doğru tespit etmek konusunda büyük avantaj sağlamaktadır. Hizmet kalitesini artırmak amacıyla fırsat ve avantajlar konusunda gelişmeler takip edilerek gençlerin ihtiyaç ve beklentileri konusunda veriler toplanmakta, analiz edilmekte ve raporlanmaktadır.

EYCA’nın Kazanımları

EYCA’nın Gençlere Sağladığı Kazanımlar

 • Gençlerin ihtiyaçlarını tanımlayıp yenilikçi çözümler üretmektedir.
 • Gençlerin toplumdaki rolünü artırarak onları aktif ve katılımcı bireyler haline getirmektedir.
 • Türkiye’deki ve yurt dışındaki bağlantı noktaları ile sadece EYCA Kart’lı gençlere özel indirim ve avantajlar sunmaktadır.
 • Uluslararası bağlantıları ile kültürlerarası paylaşımı artırmakta ve gençlere Avrupalılık bilinci kazandırmaktadır.
 • Gençlerin aktif katılımıyla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile sosyal farkındalığı artırmakta ve gençlere toplum bilinci aşılamaktadır.
 • Gerçekleştirdiği faaliyetlerle birçok ülkede gençlik politikalarının şekillendirilmesine katkı sağlamaktadır.

EYCA’nın İdari Kurumlara Sağladığı Kazanımlar

 • İdari kurum ve kuruluşlara daha geniş genç kitlelere ulaşma ve birlikte çalışma fırsatı sunmaktadır.
 • İdari kurumların yönetim alanı içerisinde daha katılımcı bir gençlik profili oluşturarak toplumsal meselelerin çözümünü kolaylaştırmaktadır.
 • Farklı profildeki gençleri gönüllülük algısı ve geçmişten gelen ortak bir değer etrafında buluşturarak toplumsal birlikteliğe katkı sağlamaktadır.

EYCA’nın İş Ortaklarına Sağladığı Kazanımlar

 • Çözüm ortaklarına belirlenen süreler dahilinde ortalama 2 milyon genç ile doğrudan iletişim kurma fırsatı sunmaktadır.
 • Partner kuruluşlar EYCA ile detaylar noktasında mutabık kalmak şartıyla çeşitli kampanya ve mesajlarını EYCA Kart kullanıcısı gençlere duyurma ve avantajlarını ön plana çıkarma şansını elde etmektedir.
 • Partneri olan tüm ulusal ve uluslararası firmalara hem yurt içinden hem de yurt dışından müşteriler kazandırmakta ve tüketici sadakati oluşturulmasına yardımcı olmaktadır.
 • EYCA ile iş ortağı olan markalar, tüketici nezdinde genç dostu ve yenilikçi bir imaja sahip olmaktadır.

Partner Kuruluşlar

 • European Union Federation of Youth Hostel Associations (Avrupa Gençlik Hostelleri Birlikleri Federasyonu)
 • UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim, Kültür Örgütü)
 • ERYICA (Avrupa Gençlik Bilgilendirmesi ve Danışma Ajansı)
 • European Commission (Avrupa Komisyonu)
 • Council of Europe (Avrupa Konseyi)
 • European Youth Forum (Avrupa Gençlik Forumu)
 • Eurodesk

EYCA Kart’a Kimler Sahip Olabilir?

EYCA Kart gençlere eğitim, öğretim, değişim projeleri, ulaşım, konaklama, boş zaman faaliyetleri, kültür, spor ve olası diğer alanlarda bilgi, fayda ve hizmetlere ayrıcalıklı erişim fırsatları sunarak gençlerin istek ve ihtiyaçlarına cevap veren bir gençlik kartıdır.

EYCA Kart’a sahip olabilmek için 12-29 yaş aralığında olman yeterli. Bu yaş aralığında bulunan gençler, başka herhangi bir sınıflandırmaya tabi tutulmaksızın kartlarını online olarak alabilirler.

EYCA Kart’ınla diğer tüm EYCA üyesi ülkelerdeki avantajlardan da faydalanabilirsin!

Nerelerde Kullanabilirim?

EYCA, her gün genişleyen üye iş yeri ve çözüm ortağı ağıyla gençlere özgür bir dünyanın kapılarını aralamaktadır. Sadece gençler için geliştirilen bu avantajlar dünyası, farklı sektörlerden genç dostu birçok çözüm ortağını bir araya getirmektedir.
EYCA Kart’ını Türkiye’deki tüm banka POS ve ATM’leri ile e-ticaret sitelerinde kullanabilirsin.

Ayrıca EYCA Kart’ını EYCA ile iş birliği yapmış Üye İş Yerlerinde kullanarak sana sunulan avantajlardan dilediğince yararlanabilirsin!
Google Play ve App Store üzerinden indireceğin EYCA Türkiye Mobil Uygulaması ile EYCA Üye İş Yerleri arasından sana en yakın olanları belirleyebilir, kategorilere göre filtreleyebilir, bu iş yerlerindeki avantajlardan faydalanabilir, en beğendiklerini sosyal medyada paylaşabilir ve arkadaşına gönderebilirsin.
Benzer şekilde avantaj noktalarını web sitesinde yer alan Kampanyalar sekmesinden de görüntüleyebilirsin.
EYCA Kart’ınla Avrupa’nın 36 ülkesindeki fırsat ve avantajların tamamına erişebilir ve dilediğince faydalanabilirsin!

Avrupa’daki indirimlerin listesine ulaşmak için tıkla

EYCA kart başvurusu için TIKLAYINIZ.

Bu sayfadaki bilgiler  http://www.eycaturkiye.com/TR/AnaSayfa/   sayfasından alınmış olup, Derneğimizin ve internet/sosya medya sayfalarımızın ilgili sayfa ve Avrupa Gençlik Kartı Organizasyonu ile hiç bir bağlantısı ve ilgisi bulunmamakta, verilen bilgilerin doğruluğundan sorumlu değildir. Gerekli bilgiler için lütfen ilgili resmi internet sayfasını ziyaret ediniz.  http://www.eycaturkiye.com/TR/AnaSayfa/ 

 

Avrupa Gençlik Eğitim ve Spor Derneği (AgesDer) İnternet Sitesini Ziyaret Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
AGESDER Niğde'nin Gençlik Derneğidir. AGESDER Eurodesk Temas Noktasıdır. AGESDER Kalite Sertifikası (Quality Label) verilerek Avrupa Dayanışma Programı için Ev Sahibi ve Destekleyici Kurum olarak akredite edilmiştir.
AGESDER Film Kulübü
ESC gönüllülerimiz tarafından düzenlenen film kulübümüz yaz döneminde tekrar başlamıştır.AGESDER binasında yapılacak olan kulübümüze kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Oluşturulacak WhatsApp grubunda...
AGESDER Dünya Edebiyatı Kitap Kulübü
AGESDER Dünya Edebiyatı Kitap Kulübünde Eylül  ayında Azerbaycanlı gönüllümüz Sevinj ile George Orwell’in 1984 kitabını okuyacağız. Formu lütfen en geç...
Temmuz Ayı Gönüllülerimiz Projelerini Tamamladırlar.
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında gönüllülük faaliyeti için Temmuz ayında Portekiz’e gönderdiğimiz dört gönüllümüz projelerini tamamlayarak ülkemize döndüler. Portekiz’de gönüllü...
Çevrimiçi Konuşma Kulüpleri Başvuruları Başladı (Yaz Dönemi)
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Derneğimizde bulunan gönüllülerimiz tarafından Çevrimiçi  İngilizce  ve Rusça  konuşma kulüpleri açılacaktır. Başvuru yapacakların 17-30 yaş arasında olması ...
ESC Gönüllülerimiz Faaliyetlerine Başladılar
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Niğde’ye gelen Azerbaycan’dan Sevinj ve Rusya’dan Anastasiia derneğimizde gönüllülük faaliyetlerine başladılar. Gönüllülerimizin yapacakları faaliyetlere katılabilmek...
Yaz Dönemi Konuşma Kulüpleri Başvuruları Başladı
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Derneğimizde bulunan gönüllülerimiz tarafından İngilizce  ve Rusça  konuşma kulüpleri açılacaktır. Yüz yüze Konuşma Kulüplerimiz  için başvuru yapacakların...
Kseniia ESC Projesini Tamamladı.
Avrupa Dayanışma Programı Kapsamında (ESC) Rusya’dan gelen gönüllümüz Kseniia Projesini tamamladı. 01.11.2023-31.07.2023 tarihleri arasında 9 ay derneğimizde gönüllülük yapan Kseniia...
Derya Avusturya’da ESC Projesini Tamamladı.
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında gönüllülük yapmak üzere Avusturya’ya giden Derya projesini tamamlayarak Türkiye’ye döndü. 05.11.2022–21.07.2023 tarihleri arasında Evangelisches Diakoniewerk...
Temmuz Ayı Gönüllülerimizle Varış Öncesi Eğitim Toplantılarını Yaptık
Avrupa Dayanışma Programı Kapsamındaki (ESC) 2021-1-TR01-ESC51-VTJ-000036960 nolu projemiz ile Temmuz 2023 ayında Portekiz’e göndereceğimiz gönüllerimiz ile varış öncesi toplantıları gruplar halinde...
Avrupa Dayanışma Programı Temmuz Ayı Gönüllerimiz Belli Oldu.
Avrupa Dayanışma Programı Kapsamındaki (ESC) 2021-1-TR01-ESC51-VTJ-000036960 nolu projemizden Temmuz 2023 ayında Portekiz’e göndereceğimiz gönüllerimiz belirlendi. Yapılan 910 başvuru komisyonumuz tarafından...
DiscoverEU Programı (Avrupa’yı Keşfet) İkinci Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen DiscoverEU Programı (Avrupa’yı Keşfet) İkinci Koordinasyon Toplantısı 19-21 Haziran 2023 tarihleri arasında Ankara’da yapıldı. Türkiye’den...
Gönüllümüz Danae Projesini Tamamladı
Avrupa Dayanışma Programı kapsamında kapsamında Derneğimizde 2 ay çalışan Belçikalı gönüllümüz Danae Projesini tamamladı. Danae’ye Youthpass Belgesini ve Sertifikasını Yönetim...
AGESDER ile Hiking-1 (Doğa Yürüyüşü) Yapıldı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  kapsamında derneğimiz tarafından doğa yürüyüşü yapıldı. AGESDER ile Hiking-1 (Doğa Yürüyüşü) Derneğimizin Spor...
AGESDER ile Hiking-1 (Doğa Yürüyüşü) Başvuru Formu
AGESDER ile Hiking faaliyetleri kapsamında özellikle Niğde ve yakın bölgelerinde doğa yürüyüşleri yapılması planlanmıştır.   Hiking Faaliyetlerimiz AGESDER Spor Koordinatörü Buse KUTLU organizasyonunda...
Bahar Dönemi Konuşma Kulüpleri
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Derneğimizde bulunan Rus Gönüllümüz Ksyusha tarafından İngilizce,  Belçika’lı gönüllümüz Danae tarafından Fransızca konuşma kulüpleri ve derneğimiz...
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanGreekItalianLatvianPersianRussianSpanishTurkish