AGESDER -

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2018-I Özel Çağrısı Sonuçları

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2018-I Özel Çağrısı Sonuçları
  • 06.07.2018
  • 1.471 kez okundu
Liseli Ve Üniversiteli Gençlerin 1001 Projesi Hayata Geçiyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Genç Fikirler Genç Projeler” sloganıyla yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında ilk defa gerçekleştirilen bir uygulamayla Lise ve Üniversite’de okuyan gençlere yönelik olarak ilan edilen 2018-I Özel Çağrısı sonuçlanarak, desteklenecek projeler belirlendi.


Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında ilan edilen 2018-I Özel Çağrısı ile gençlerin beklenti ve ihtiyaçları da dikkate alınarak Üniversitelerdeki Gençlik Toplulukları ve Lise Gençlik Gruplarının “Sağlıklı Yaşam ve Spor”“Kültür ve Sanat” ve “Yenilikçi Fikirler” başlıklarındaki proje başvuruları alındı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bu üç önemli başlıkta proje destek çağrısına çıkarak, bir yandan gençlerin beklentilerinin karşılanmasını bir yandan da sağlıklı, dinamik ve üretken bir hayata yönlendirilmelerini amaçladı. “Hayata Katıl” sloganı ile yürürlüğe konulan 2018-I Özel Çağrı Programının temel amacı gençlerin sanal gündem ve dünyaların esaretine girmesi önlenerek hayatın ta kendisine; sağlıklı, verimli ve üretken bir hayata davet edilmesi oldu.

Bakanlık, Gençlik Projeleri Destek Programı’nın hedef kitlesi olan gençlerin tasarlama ve uygulama aşamalarında yer almasına verdiği büyük önemi vurgulamak üzere “Düşün, Tasarla ve Uygula” sloganının da kullanıldığı 2018-I Özel Çağrısı kapsamında başvurular 9 Nisan 2018 – 23 Nisan 2018 tarihleri arasında alındı.

Bürokratik süreçlerin hızlandırılması için proje başvuruları Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirildi. Yine bu amaçla, başvuru formu ve ekleri ile diğer evraklar sadece desteklenen proje yürütücülerinden istenerek, zaman ve maddi kayıpların önlenmesi ve bürokratik süreçlerin azaltılması amaçlandı.

Başvuru sürecinde gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıldı ve değerlendirme sonucunda 1.001 projeye 16.500.000 TL destek verilmesi uygun görüldü. Bir çok açıdan ilklerin gerçekleştirildiği 2018-I Özel Çağrısı bugüne kadar bir çağrı döneminde en fazla sayıda projenin desteklendiği çağrı dönemi olma özelliğini taşıyor.
Proje teklifinize ilişkin sonucu Proje Koordinatörünüze iletilen referans numarası ile sorgulayabilirsiniz. 

Sonuçlar için tıklayınız.