AGESDER -

Yarınlara Uçuyoruz Projesi

Yarınlara Uçuyoruz Projesi
  • 16.10.2018
  • 1.172 kez okundu

Yarınlara Uçuyoruz projesi, gençlerin Türkiye içindeki toplumsal fayda ve dayanışma temelli fikirlerini desteklemek için kurulan bir hibe programıdır.

18-29 yaş arası gençler, gençlik grupları ve gençler için faaliyet gösteren STK’lar fondan yararlanmak için başvurabilirler. Başvurular teknik ön elemeden geçirildikten sonra “değerlendirme kurulu” tarafından değerlendirilecek ve desteklenmeye hak kazananlarla yapılacak hibe sözleşmesi sonrası hibe süreci başlayacaktır. Eylül 2018 – Haziran 2019 arası dönemlerde 20 proje desteklenecektir. Fon kapsamında başvuru sahipleri 4.000 TL, 5.000 TL ve 6.000 TL’lik desteklerden yararlanabilecektir.

Fon, Sivil Toplum için Destek Vakfı koordinasyonunda, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yürütücülüğünde ve Pegasus Hava Yolları’nın mali desteğiyle hayata geçmektedir.

Yarınlara Uçuyoruz projesi, gençlerin toplumsal fayda ve dayanışma temelli fikirlerini hayata geçirmeleri için Türkiye içinde farklı şehirlere seyahat etmelerine ve projelerini gerçekleştirmelerine katkı sağlamak için kurulmuştur.

Yarınlara Uçuyoruz projesine 18-29 yaş arası gençler, gençlik grupları ve gençler için faaliyet gösteren STK’lar, toplumsal fayda ve dayanışmayı odağına alan seyahat fikirleriyle başvuru yapabilirler. Bu çerçevede gençlerle ilgili faaliyet gösteren ve kâr amacı gütmeyen grup, inisiyatif ve kuruluşlar, gençler ve üniversite öğrencileri, üniversite kulüpleri, sivil toplum kuruluşları, lise öğrencileri, spor kulüpleri vb. yararlanıcı olabilir.

Eğitim, insan hakları, çevre, ekoloji, hayvan hakları, kültürel miras, teknoloji, afet bilinci, kültür, sanat ve benzer konu başlıklarına sahip çalışmalarla başvuru yapılabilir.

Kâr amacı güden kuruluş ve inisiyatifler, mal ve hizmet satışı amacıyla seyahat edecek ticari işletmeler, siyasi partiler, turistik ve kişisel sebeplerle ilişkili seyahat içeren faaliyetler de desteklenmeyecektir.

Sadece seyahat içeren, hiç seyahat faaliyeti içermeyen, kişisel çıkar içeren, kâr amacı güden, siyasi faaliyet ya da iş birliği içeren, uygulaması gençler olmayan, Türkiye sınırları dışındaki bir yerde gerçekleşecek çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarınlara Uçuyoruz projesi mekan gideri, uzman desteği, ulaşım masrafları, konaklama, yemek giderleri, çalışma içeriğindeki malzeme teminleri ve buna benzeyen diğer masrafları karşılar.

Başvurusu kabul edilenlerin uçakla seyahatlerinin gerçekleşmesi için gerekli olan iç hat masrafları doğrudan proje ekibi tarafından alınacak ve mevcut bütçeden düşülecektir. Biletler, yararlanıcılara Yarınlara Uçuyoruz projesi ekibi tarafından iletilecektir. Yarınlara Uçuyoruz projesinin doğrudan ödeme yapma ve bilet alma imkanı olmadığı durumlarda, yararlanıcıların kendisi tarafından karşılanan bilet masrafları hibe bütçesinden karşılanabilir.

Talep edilen diğer giderlerin harcamaları, hibe yararlanıcılarının talepleri doğrultusunda proje koordinasyon ekibi tarafından yapılır.

Başvuru sahipleri Yarınlara Uçuyoruz projesinden 4.000 – 6.000 TL arasında hibe desteği talep edebilir.

Son başvuru tarihi  20 Ekim 2018

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.