AGESDER -

Eurodesk Temas Noktası Gönüllü Asistan Eğitimi

Eurodesk Temas Noktası Gönüllü Asistan Eğitimi
  • 17.04.2019
  • 1.399 kez okundu

Eurodesk Temas Noktası faaliyetlerinde yardımcı olmak üzere Temas Noktası Gönüllü Asistanları yetiştirilecektir.

Eğitim 03 Mayıs 2019 Cuma günü saat 09.30-17.00 ve 04 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00-14.00 saatleri arasında yapılacaktır. Eğitimlerde başlıca konular şunlardır:

-Eurodesk Nedir ?

-Gönüllülük Nedir ?

-Erasmus + Programı Genel Bilgilendirme Yapılması

-Gençlik Programı Genel Bilgilendirme Yapılması

-AGH (ESC) Tanıtımı

-CV ve Motivasyon Mektubu Hazırlanması

-Pic Kodu Alınması

-Gençlik Değişimi Başvuruları Nasıl Yapılır ?

-Gençlik Bilgilendirmesi Nedir ?

Eğitime katılacakların Temas Noktamıza faaliyetlerinde gönüllü olarak destek vermeleri beklenmektedir. Eğitime belirtilen gün ve saatler arasında katılım zorunluluğu bulunmaktadır. Eğitim süresince öğle arası 12.30-13.30 saatleri arasındadır. Eğitim sonunda sınav yapılacak olup başarılı olanlar (başarı notu 80) Temas Noktamızda gönüllü asistan olarak görev alabileceklerdir. Başvurunuz İçin Teşekkür Ederiz. Başvurunuzun Kabul Edilmesi Halinde Sizinle İletişim Kuracağız. Başvurusu Kabul Edilenlere Eğitim Yeri ve Diğer Bilgiler Gönderilecektir. Başvuru Yaptıktan Sonra Başvuru Formunda Belirttiğiniz Bilgilerde Değişiklik Olması Halinde Lütfen En Kısa Sürede Bizimle İletişime Geçiniz.

ÖNEMLİ : Bu Eğitim Niğde-Merkez’de Yapılacak Olup Başvuru Yapacakların Niğde Merkez’de ya da Eğitim Saatleri Arasında Ulaşımlarında Sorun Olmayan Niğde Sınırları İçerisindeki Yerleşim Yerlerinde İkamet Etmeleri Gerekmektedir. Eğitime 18-30 yaş arasında olanlar başvuru yapabileceklerdir. Başvuru Yapacakların en az iki sene Niğde’de ikamet etmeleri beklenmektedir. (Öğrenciler için tatiller ikamet süresinden sayılacaktır)

SON BAŞVURU TARİHİ : 25 Nisan 2019 Saat : 23.59

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.