AGESDER -

Genç Bağış Elçileri Projesi Malatya Zirvesi Başvuruları

Genç Bağış Elçileri Projesi Malatya Zirvesi Başvuruları
  • 04.10.2019
  • 662 kez okundu

Zirve Tarihi ; 5-6-7 Kasım 2019

Zirvenin Gerçekleşeceği İl : Malatya

Son başvuru tarihi 08.10.2019

Zirveye 18 – 30 Yaş arasındaki kişiler seçilecektir.

Zirveye seçilenlerin Konaklama ve Ulaşım Masrafları proje kapsamında karşılanacaktır.

Zirveye Seçilen Katılımcılara Youthpass sertifikası Verilecektir.

Genç Bağış Elçileri Projesi ; T.C. Dışişleri Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı  Erasmus+ “KA347 – Yapılandırılmış Diyalog: Gençler ve Politika Yapıcılar Arasında Diyalog” Programı kapsamında desteklenmektedir.

Projenin Koordinatörlüğünü Yeşilyurt Belediyesi ve İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakil Enstitüsü üstlenmektedir. Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakil Enstitüsü, Türkiye Organ Nakli Vakfı, Türk Kızılay’ı Malatya Şubesi, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu ve France Adot67 ile ortak yürütülecek “Genç Bağış Elçileri” projesi ile gençlerin organ bağışı konusunda bilinçlenmesi sağlanacak.

Yapılacak Genç Bağış Elçileri Zirvesi ile gençlerin organ bağışı hakkında farkındalığını, bilgi düzeylerini arttırmak ve karar alma süreçlerine aktif katılımına katkı sağlamak amaçlanıyor. Bu kapsamda Organ Bağışında Gönüllülük, dini değerler, kitle iletişim araçları, sağlık, hukuki alanlarında 3 günlük eğitim verilerek “Genç Bağış Elçileri” oluşturulacak. Genç Bağış Elçilerinin kendi bölgelerinde aldıkları eğitimleri yaygınlaştırarak organ bağışının gençler tarafından benimsenmesinde etkin rol oynaması hedeflenmektedir.

Genç Bağış Elçileri Zirvesi için son başvuru tarihi 08.10.2019’tir. Seçilen Katılımcılara mail veya telefonla iletişime geçilecektir.

Toplantının teknik detayları ile ilgili bilgiler seçilen katılımcılara ayrıca mail yoluyla paylaşılacaktır.

İletişim Bilgisi 0545 652 58 73 www.keged.org.tr info@keged.org.tr

 Başvuru için TIKLAYINIZ.