İNTERNET SAYFAMIZA HOŞ GELDİNİZ. AVRUPA GENÇLİK EĞİTİM VE SPOR DERNEĞİ - AGESDER -

Karadeniz-Gümüşhane (III.Bölge) Çalıştayı Başvuru Formu

Karadeniz-Gümüşhane (III.Bölge) Çalıştayı Başvuru Formu
  • 03.01.2022
  • 967 kez okundu

KARADENİZ (GÜMÜŞHANE) BÖLGE ÇALIŞTAYI :21-22-23 OCAK 2022

Başvuru Formu İlan Tarihi : 03 Ocak 2022 Pazartesi – Saat: 10.00
Son Başvuru Tarihi : 19 Ocak 2022 Çarşamba – Saat : 13.00
Sonuçların İlanı İçin Planlanan Tarih : 19 Ocak 2022 Çarşamba – 16.00 (tahmini)

Karadeniz Bölge Çalıştayı 21-22-23 Ocak 2022 tarihinde Gümüşhane ilinde yapılacaktır. Covid19 salgını nedeniyle resmi kurumlar ve İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisleri tarafından getirilecek her türlü kısıtlama ve yasaklardan dolayı Derneğimiz sorumlu değildir. Böyle bir durumda katılımcıların yaptıkları seyahat giderlerinin tarafımızdan ödemesi yapılamayacaktır. Herhangi bir kısıtlama veya yasak kararları alınması halinde çalıştayımız daha ileri bir tarihe alınacak ve başvurusu kabul edilen katılımcılara öncelik verilecektir.

Gümüşhane, Amasya, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Çorum, Düzce, Giresun, Karabük, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldak illerinde yaşayan gençlerimizin başvuruları dikkate alınacaktır. Bu illerden başvuruların değerlendirmesi sonucu boş yer olması durumunda Gümüşhane Merkeze en fazla 200 km uzaktaki il/ilçe merkezlerinden de yapılacak başvurular da değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuru yapacakların 18-30 yaş arasında olması gerekmektedir. Tüm katılımcıların cinsiyet dağılımlarına dikkat edilecek erkek ve kadın katılımcıların eşit sayılarda olmalarına özen gösterilecektir.

Proje katılımcılarına Youthpass belgesi verilecektir.

Katılımcıların konaklama ve yemek giderleri ile karayolu/demiryolu şehirlerarası seyahat giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır. İl içerisindeki seyahat giderleri ÖDENMEYECEKTİR. Gidiş-Dönüş toplam 250,00.-TL.sına kadar seyahat giderleri geçerli belge karşılığı ödenecektir. Seyahat giderleri ödemeleri çalıştaydan sonra en geç 15 gün içerisinde katılımcıların banka hesabına yatırılacaktır.

Konaklama 2 kişilik odalarda yapılacaktır. Sabah kahvaltısı konaklamanın yapıldığı otelde verilecek, öğle ve akşam yemekleri ise otele yürüyüş mesafesinde bir lokantada set menü olarak verilecektir. Yemek konusunda özel hassasiyeti olan başvuru sahiplerinin bu formun ilgili bölümünde durumlarını belirtmeleri gerekmektedir. Otelde sadece kahvaltı, konaklama, kablosuz internet ve eğitim salonu imkanı ücretsiz sağlanacak olup ütü, çamaşır yıkama, oda servisi vb. hizmetler otel tarafından ücret karşılığı verilecektir.
Kabul edilen katılımcılara eğitim planı, konaklama, seyahat vb. diğer bilgilerin yer aldığı bilgi paketi e-posta ile gönderilecektir.

Değerlendirme sonucu 30 asıl ve 15 yedek katılımcı seçilecektir. Sonuçlar internet sayfamızda ilan edilecektir.

( www.agesder.org.tr ) Ayrıca başvuru formunda belirtilen e-posta adreslerine sonuçlar bildirilecektir. O nedenle katılımcıların sürekli kullandıkları e-posta adreslerini doğru yazmaları ve kontrol etmeleri gerekmektedir. Kabul edilen katılımcılara e-posta ile başvurularının geçerli olup olmadığı sorulacak belirtilen sürede geri bildirim yapmayan katılımcıların yerine yedek listeden katılımcı davet edilecektir.

Katılımcıların otele girişleri 21 Ocak 2022 Cuma günü saat 11.00-13.00 arasında olacaktır. Öğle yemeği saat 13.00-14.00 arasındadır. Aynı gün öğle yemeğinden sonra saat 14.00’de Çalıştay başlayacaktır. 23 Ocak 2022 Pazar günü saat 18.00’de çalıştay sonra erecek olup katılımcılar otelden ayrılacaklardır. Başvuru yaparken bu tarih ve saatler arasında müsait olduğunuza dikkat ediniz. (Özellikle üniversite öğrencileri lütfen üniversitenizin akademik takviminizi inceleyiniz.)

Yani katılımcılara 21 Ocak Cuma ve 22 Ocak Cumartesi için konaklama imkanı sağlanacaktır. 23 Ocak Pazar günü ise sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilecektir. Çalıştay 23 Ocak Pazar günü saat 18.00 de sona erecektir. Katılımcıların seyahat planlarını 21 Ocak Cuma günü en geç saat 13.00’de otelde olacak ve 23 Ocak Pazar günü en erken saat 18.00 de otelden ayrılacak şekilde yapmaları gerekmektedir.

Katılımcılar belirtilen gün ve saatler arasında proje faaliyetlerine katılmak zorundadırlar. Proje faaliyetlerine katılmayan katılımcıların konaklama, seyahat ve yemek giderleri karşılanmayacaktır . Katılımcılar her gün imza çizelgelerini imzalayacaklardır.

COVİD19-TEDBİRLERİ
ÖNEMLİ : Derneğimizin yürüttüğü tüm faaliyetlere katılabilmek için katılımcıların; iki doz aşı yaptırmış ve ikinci dozun üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. Bu nedenle Çalıştaya başvuru yapabilmek için bu kuralımız gereğince başvuru sahiplerinin bu formun ilgili yerinde aşı sertifikasını yüklemeleri gerekmektedir.
Çalıştay ve konaklama süresince Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgelerde belirtilen kurallara uymak zorunluluğu bulunmaktadır.
Katılımcılar kurallara uygun maske takmak zorundadır. Tüm faaliyetlerde sosyal mesafe kuralına uyulması gerekmektedir. Çalıştay süresince imkanlar ölçüsünde bazı etkinlikler açık havada yapılabilecektir. Otel girişinde tüm katılımcıların HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümü yapılacaktır.
Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://covid19.saglik.gov.tr/TR-66301/covid-19-rehberi.html

ÇALIŞTAYA GELİRKEN AŞAĞIDAKİ BELGELERİ YANINIZDA GETİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

  • Kimlik Kartı ve Fotokopisi
  • Aşı Kartınız
  • HES Kodunuz
  • Seyahat Belgeleriniz (T. C. Hazine ve Maliye Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı)

Bu başvuru formu bu alan dahil 5 bölümden oluşmaktadır.
1.Bölüm : Başvuru formu hakkında genel bilgi.
2.Bölüm : Erasmus+ Programı kapsamındaki “Geleceği Sahiplenmek – Sürdürülebilir Kalkınma ” isimli projemiz hakkında genel bilgi.
3.Bölüm : Karadeniz Bölge Çalıştayı hakkında genel bilgi ve başvuruyu yapacak olan tarafından doldurulacak bölüm.
4.Bölüm : Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Hakkında Ön Anket bölümü.
5.Bölüm : Kişisel verilerin korunması hakkında bilgi ve onay bölümü.

Lütfen en son aşamada GÖNDER’e basmayı unutmayınız.
Başvuru formunu gönderdikten sonra bir kopyası e-posta adresinize gelecektir. Gönderdiğiniz bilgileri değiştirmek istediğinizde düzenleyebileceksiniz.

Formu doldurmanız için yaklaşık olarak 10-15 dakika süreye ihtiyacınız olacaktır.
Bu forma aşağıdaki belgeleri yüklemeniz istenilecektir. Size kolaylık sağlaması için başvuru formunu doldurmaya başlamadan önce lütfen aşağıdaki belgeleri hazırlayınız.

1) Resminizi (Yüzünüzün göründüğü sizin için uygun olan herhangi bir resim)
2) Covid19 Aşı Sertifikanızı (Katılımcıların; iki doz aşı yaptırmış ve ikinci dozun üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. Bu şarta uymayan katılımcılar başvuru yapamayacaktır. )Üçüncü doz aşılarını yaptıranlara diğer şartların eşitliği halinde öncelik verilecektir.
3) Başvuru yaptığınız ilde yaşadığınızı kanıtlayan belge( E Devletten alınmış ikametgah belgesi, öğrenci belgesi, öğrenci kimliği, yurt belgesi/ kimliği gibi)

Çalıştay süresince maske kullanımı zorunlu olup maske kullanmanızda herhangi bir engel varsa lütfen başvuru yapmayınız.

Çalıştayın yapılacağı 21-22-23 Ocak tarihlerinde katılımınıza engel olacak herhangi bir durumunuzun olmadığına dikkat etmenizi rica ediyoruz. Başvurusu kabul edilen katılımcılar önceden tahmin edilemeyen geçerli bir nedenleri yoksa üç yıl süresince derneğimizin herhangi bir faaliyetine katılamazlar.

Formu doldururken yardıma ihtiyaç duyarsanız lütfen agesder51@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçiniz.

       ÖNEMLİ NOT : Bu faaliyet bir ÇALIŞTAY olup Eğitim DEĞİLDİR. 

ÇALIŞTAY NEDİR ? Çalıştay veya workshop, bireylerin ortak bir konu üzerinde çalışmalarını, düşünmelerini ve öğrenmelerini sağlayan uygulamalı bilimsel öğretim tekniği.
Çalıştaylar; önemli konularda özellikle ön çalışmalar yapmak için kullanılan en etkili yollardan biridir. Bu yöntemin temel iki artısı vardır. Bunlar:
-Çok yoğun ve etkili çalışmak,
-Etkili analiz ve sentezler yapabilmek.
Planların uygulanmasının ardından; bir sonuç raporu hazırlanır.

21-23 Ocak 2022 tarihlerinde Gümüşhane’de yapılacak “Sürdürülebilir Kalkınma-Geleceği Sahiplenmek” isimli projemizin Karadeniz bölge çalıştayında katılımcılar kolaylaştırıcıların desteğiyle “Erişilebilir ve Temiz Enerji” ile “Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar” başlıklı Sürdürülebilir Kalkınma amaçları üzerinde yoğun ve etkin bir çalışma yürüterek bir rapor hazırlayacaklardır. Hazırlanan rapor 2022 yılı yaz aylarında Niğde’de yapılacak Zirve toplantısında karar alıcılar ve katılımcılara sunulacaktır. Her çalıştaydan 10 katılımcı Zirve toplantısına davet edilecektir. Zirve toplantısına seçilecek katılımcıların belirlenmesinde Çalıştaylarda yaptıkları etkin çalışmalar dikkate alınacaktır. Bu nedenle seçilen katılımcıların çalıştay konuları üzerinde ön çalışma yaparak gelmeleri beklenmektedir.
Çalıştayda ağırlıklı olarak yaygın eğitim teknikleri kullanılacaktır.

Başvuru yaptığınız için teşekkür eder başarılar dileriz.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

Avrupa Gençlik Eğitim ve Spor Derneği (AgesDer) İnternet Sitesini Ziyaret Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
AGESDER Niğde'nin Gençlik Derneğidir. AGESDER Eurodesk Temas Noktasıdır. AGESDER Kalite Sertifikası (Quality Label) verilerek Avrupa Dayanışma Programı için Ev Sahibi ve Destekleyici Kurum olarak akredite edilmiştir.
AGESDER Film Kulübü
ESC gönüllülerimiz tarafından düzenlenen film kulübümüz yaz döneminde tekrar başlamıştır.AGESDER binasında yapılacak olan kulübümüze kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Oluşturulacak WhatsApp grubunda...
AGESDER Dünya Edebiyatı Kitap Kulübü
AGESDER Dünya Edebiyatı Kitap Kulübünde Eylül  ayında Azerbaycanlı gönüllümüz Sevinj ile George Orwell’in 1984 kitabını okuyacağız. Formu lütfen en geç...
Temmuz Ayı Gönüllülerimiz Projelerini Tamamladırlar.
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında gönüllülük faaliyeti için Temmuz ayında Portekiz’e gönderdiğimiz dört gönüllümüz projelerini tamamlayarak ülkemize döndüler. Portekiz’de gönüllü...
Çevrimiçi Konuşma Kulüpleri Başvuruları Başladı (Yaz Dönemi)
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Derneğimizde bulunan gönüllülerimiz tarafından Çevrimiçi  İngilizce  ve Rusça  konuşma kulüpleri açılacaktır. Başvuru yapacakların 17-30 yaş arasında olması ...
ESC Gönüllülerimiz Faaliyetlerine Başladılar
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Niğde’ye gelen Azerbaycan’dan Sevinj ve Rusya’dan Anastasiia derneğimizde gönüllülük faaliyetlerine başladılar. Gönüllülerimizin yapacakları faaliyetlere katılabilmek...
Yaz Dönemi Konuşma Kulüpleri Başvuruları Başladı
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Derneğimizde bulunan gönüllülerimiz tarafından İngilizce  ve Rusça  konuşma kulüpleri açılacaktır. Yüz yüze Konuşma Kulüplerimiz  için başvuru yapacakların...
Kseniia ESC Projesini Tamamladı.
Avrupa Dayanışma Programı Kapsamında (ESC) Rusya’dan gelen gönüllümüz Kseniia Projesini tamamladı. 01.11.2023-31.07.2023 tarihleri arasında 9 ay derneğimizde gönüllülük yapan Kseniia...
Derya Avusturya’da ESC Projesini Tamamladı.
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında gönüllülük yapmak üzere Avusturya’ya giden Derya projesini tamamlayarak Türkiye’ye döndü. 05.11.2022–21.07.2023 tarihleri arasında Evangelisches Diakoniewerk...
Temmuz Ayı Gönüllülerimizle Varış Öncesi Eğitim Toplantılarını Yaptık
Avrupa Dayanışma Programı Kapsamındaki (ESC) 2021-1-TR01-ESC51-VTJ-000036960 nolu projemiz ile Temmuz 2023 ayında Portekiz’e göndereceğimiz gönüllerimiz ile varış öncesi toplantıları gruplar halinde...
Avrupa Dayanışma Programı Temmuz Ayı Gönüllerimiz Belli Oldu.
Avrupa Dayanışma Programı Kapsamındaki (ESC) 2021-1-TR01-ESC51-VTJ-000036960 nolu projemizden Temmuz 2023 ayında Portekiz’e göndereceğimiz gönüllerimiz belirlendi. Yapılan 910 başvuru komisyonumuz tarafından...
DiscoverEU Programı (Avrupa’yı Keşfet) İkinci Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen DiscoverEU Programı (Avrupa’yı Keşfet) İkinci Koordinasyon Toplantısı 19-21 Haziran 2023 tarihleri arasında Ankara’da yapıldı. Türkiye’den...
Gönüllümüz Danae Projesini Tamamladı
Avrupa Dayanışma Programı kapsamında kapsamında Derneğimizde 2 ay çalışan Belçikalı gönüllümüz Danae Projesini tamamladı. Danae’ye Youthpass Belgesini ve Sertifikasını Yönetim...
AGESDER ile Hiking-1 (Doğa Yürüyüşü) Yapıldı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  kapsamında derneğimiz tarafından doğa yürüyüşü yapıldı. AGESDER ile Hiking-1 (Doğa Yürüyüşü) Derneğimizin Spor...
AGESDER  ile Hiking-1 (Doğa Yürüyüşü) Başvuru Formu
AGESDER ile Hiking faaliyetleri kapsamında özellikle Niğde ve yakın bölgelerinde doğa yürüyüşleri yapılması planlanmıştır.   Hiking Faaliyetlerimiz AGESDER Spor Koordinatörü Buse KUTLU organizasyonunda...
Bahar Dönemi Konuşma Kulüpleri
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Derneğimizde bulunan Rus Gönüllümüz Ksyusha tarafından İngilizce,  Belçika’lı gönüllümüz Danae tarafından Fransızca konuşma kulüpleri ve derneğimiz...
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanGreekItalianLatvianPersianRussianSpanishTurkish