İNTERNET SAYFAMIZA HOŞ GELDİNİZ. AVRUPA GENÇLİK EĞİTİM VE SPOR DERNEĞİ - AGESDER -

Doğu Anadolu-Muş (IV.Bölge) Çalıştayı Başvuru Formu

Doğu Anadolu-Muş (IV.Bölge) Çalıştayı Başvuru Formu
  • 18.04.2022
  • 1.533 kez okundu

DOĞU ANADOLU (MUŞ) BÖLGE ÇALIŞTAYI: 13-14-15 MAYIS 2022

Başvuru Formu İlan Tarihi : 18 Nisan 2022 Pazartesi – Saat: 10.00
Son Başvuru Tarihi : 28 Nisan 2022 Perşembe – Saat : 23.59
Sonuçların İlanı İçin Planlanan Tarih : 04 Mayıs 2022 Çarşamba – 13.00 (tahmini)
Katılımcılara Bilgi Paketinin Gönderilmesi : 06 Mayıs 2022 Cuma

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen Erasmus + KA3 – Politika Reformuna Destek Programı kapsamındaki “Sürdürülebilir Kalkınma-Geleceği Sahiplenmek” isimli projemizin IV. Bölge (Doğu Anadolu) Çalıştayı 13-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Muş İlinde düzenlenecektir. Çalıştaya 30 katılımcı kabul edilecektir. Başvurular 18-28 Nisan 2022 tarihleri arasında internet sitemizde yayınlanacak başvuru formu doldurarak yapılacaktır.

Çalıştaya 18-30 yaş arasındaki gençler başvuru yapabilecektir. Muş, Ağrı, Ardahan, Bitlis, Bingöl, Elâzığ, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Kars, Malatya, Tunceli, Van illerinde yaşayan gençlerimizin başvuruları dikkate alınacaktır. Bu illerden başvuruların değerlendirmesi sonucu boş yer olması durumunda Muş merkeze  en fazla 200 km uzaktaki il/ilçe merkezlerinden de yapılacak başvurular da değerlendirmeye alınacaktır. Daha önce Niğde,Yozgat ve Gümüşhane illerinde yapılan bölge çalıştaylarına katılanlar Doğu Anadolu Bölge Çalıştayına başvuru yapamazlar. Katılımcıların konaklama ve yemek giderleri ile şehir dışından gelenlerin karayolu/demiryolu seyahat giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır.

Proje katılımcılarına Youthpass belgesi verilecektir.

Katılımcıların konaklama ve yemek giderleri ile karayolu/demiryolu şehirlerarası seyahat giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır. İl içerisindeki seyahat giderleri ÖDENMEYECEKTİR. Gidiş-Dönüş toplam 300,00.-TL.sına kadar seyahat giderleri geçerli belge karşılığı ödenecektir. Seyahat giderleri ödemeleri çalıştaydan sonra en geç 15 gün içerisinde katılımcıların banka hesabına yatırılacaktır.

Konaklama 2 kişilik odalarda yapılacaktır. Sabah kahvaltısı konaklamanın yapıldığı otelde verilecek, öğle ve akşam yemekleri ise otele yürüyüş mesafesinde bir lokantada set menü olarak verilecektir. Yemek konusunda özel hassasiyeti olan başvuru sahiplerinin bu formun ilgili bölümünde durumlarını belirtmeleri gerekmektedir. Otelde sadece kahvaltı, konaklama, kablosuz internet ve eğitim salonu imkanı ücretsiz sağlanacak olup ütü, çamaşır yıkama, oda servisi vb. hizmetler otel tarafından ücret karşılığı verilecektir.
Kabul edilen katılımcılara eğitim planı, konaklama, seyahat vb. diğer bilgilerin yer aldığı bilgi paketi e-posta ile gönderilecektir.

Değerlendirme sonucu 30 asıl ve 15 yedek katılımcı seçilecektir. Sonuçlar internet sayfamızda ilan edilecektir. ( www.agesder.org.tr ) Ayrıca başvuru formunda belirtilen e-posta adreslerine sonuçlar bildirilecektir. O nedenle katılımcıların sürekli kullandıkları e-posta adreslerini doğru yazmaları ve kontrol etmeleri gerekmektedir. Kabul edilen katılımcılara e-posta ile başvurularının geçerli olup olmadığı sorulacak belirtilen sürede geri bildirim yapmayan katılımcıların yerine yedek listeden katılımcı davet edilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Başvuruları kabul edilen katılımcıların gidiş ve dönüş biletlerini (karayolu/demiryolu) çalıştaydan önce alıp tarafımıza göndermeleri istenecektir. Bu konuda açıklama çalıştaydan önce katılımcılara e-posta ile gönderilecektir. Açıklama yapılmadan önce biletlerinizi göndermeyiniz. Talep edildikten sonra biletlerini gönderen başvuru sahipleri kesinleşmiş listeye alınacak, göndermeyen başvuru sahiplerinin yerine yedek listeden katılımcılar davet edilecektir.

Katılıcıların biletlerinde mutlaka T. C. Hazine ve Maliye Gelir İdaresi Başkanlığı Logusu ve E-Bilet yazısı bulunmalıdır. Biniş kartı vb. belgeler ile T. C. Hazine ve Maliye Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından onaysız biletler kabul edilmeyecektir. Biletlerinizi doğrudan seyahat yapacağınız firmanın internet sayfası veya mobil uygulamasından almanızı öneririz. E-bilet uygulaması firmadan firmaya değişiklik gösterebilmektedir. Bazı firmalar bilet aldıktan hemen veya 24 saat sonra bazı firmalar ise seyahat gerçekleştikten sonra e-bilet vermektedirler. Seyahat planınızı yaparken firmaların e-bilet uygulamalarını dikkate almanız önemlidir. Bilet aldıktan sonra sms veya e-posta ile size gelen PNR numarasını saklayınız. Çünkü e-biletinizi alabilmeniz için size gerekli olacaktır. E-biletlerinizi kargo/posta veya e-posta ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Özel araç ile yapılan seyahat giderleri ödenmeyecektir. E-biletlerin teslim edilmesi zorunlu olup rayiç bedel kabul edilmeyecektir.

Katılımcılar seyahat belgeleri ile T.C. Kimlik Kartı fotokopileri ve tarafımızdan verilecek seyahat giderleri bilgi formunu doldurup imzalayarak vereceklerdir. Başvuru formunda belirttiği doğum tarihi, adresi vb. bilgileri yanlış olan katılımcıların hiç bir çalıştay gideri ödenmeyecektir.

Katılımcıların otele girişleri 13 Mayıs 2022 Cuma günü saat 11.00-13.00 arasında olacaktır. Öğle yemeği saat 13.00-14.00 arasındadır. Aynı gün öğle yemeğinden sonra saat 14.00’de Çalıştay başlayacaktır. 15 Mayıs 2022 Pazar günü saat 18.00’de çalıştay sonra erecek olup katılımcılar otelden ayrılacaklardır. Başvuru yaparken bu tarih ve saatler arasında müsait olduğunuza dikkat ediniz. (Özellikle üniversite öğrencileri lütfen üniversitenizin akademik takviminizi inceleyiniz.)

Katılımcılara 13 Mayıs Cuma ve 14 Mayıs Cumartesi için konaklama imkanı sağlanacaktır. 15 Mayıs Pazar günü ise sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilecektir. Çalıştay 15 Mayıs Pazar günü saat 18.00 de sona erecektir. Katılımcıların seyahat planlarını 13 Mayıs Cuma günü en geç saat 13.00’de otelde olacak ve 15 Mayıs Pazar günü en erken saat 18.00 de otelden ayrılacak şekilde yapmaları gerekmektedir.

AÇIKLAMA : Muş ilinden katılan katılımcılarımıza talep etmeleri halinde 13 Mayıs Cuma ve 14 Mayıs Cumartesi günü diğer illerden gelen katılımcılar gibi konaklama imkanı sağlanacaktır. Konaklama talep etmeyen katılımcılara 13 Mayıs Cuma, 14 Mayıs Cumartesi ve 15 Mayıs Pazar günü öğle yemeği imkanı sağlanacaktır. Muş ilinden katılım sağlayacak katılımcıların başvuru formunun ilgili bölümünde konaklama yapıp yapmayacaklarını belirtmeleri gerekmektedir. Talebinize göre planlama yapılacak olup , daha sonra herhangi bir değişiklik yapmak mümkün olmayacaktır.

Katılımcılar belirtilen gün ve saatler arasında proje faaliyetlerine katılmak zorundadırlar. Proje faaliyetlerine katılmayan katılımcıların konaklama, seyahat ve yemek giderleri karşılanmayacaktır . Katılımcılar her gün imza çizelgelerini imzalayacaklardır.

COVİD19-TEDBİRLERİ
ÖNEMLİ : Derneğimizin yürüttüğü tüm faaliyetlere katılabilmek için katılımcıların; iki doz aşı yaptırmış ve ikinci dozun üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. Bu nedenle Çalıştaya başvuru yapabilmek için bu kuralımız gereğince başvuru sahiplerinin bu formun ilgili yerinde aşı sertifikasını yüklemeleri gerekmektedir.

ÇALIŞTAYA GELİRKEN AŞAĞIDAKİ BELGELERİ YANINIZDA GETİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

  • Kimlik Kartı ve Fotokopisi
  • Aşı Kartınız
  • Seyahat Belgeleriniz (T. C. Hazine ve Maliye Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı)

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

Avrupa Gençlik Eğitim ve Spor Derneği (AgesDer) İnternet Sitesini Ziyaret Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
AGESDER Niğde'nin Gençlik Derneğidir. AGESDER Eurodesk Temas Noktasıdır. AGESDER Kalite Sertifikası (Quality Label) verilerek Avrupa Dayanışma Programı için Ev Sahibi ve Destekleyici Kurum olarak akredite edilmiştir.
AGESDER Film Kulübü
ESC gönüllülerimiz tarafından düzenlenen film kulübümüz yaz döneminde tekrar başlamıştır.AGESDER binasında yapılacak olan kulübümüze kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Oluşturulacak WhatsApp grubunda...
AGESDER Dünya Edebiyatı Kitap Kulübü
AGESDER Dünya Edebiyatı Kitap Kulübünde Eylül  ayında Azerbaycanlı gönüllümüz Sevinj ile George Orwell’in 1984 kitabını okuyacağız. Formu lütfen en geç...
Temmuz Ayı Gönüllülerimiz Projelerini Tamamladırlar.
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında gönüllülük faaliyeti için Temmuz ayında Portekiz’e gönderdiğimiz dört gönüllümüz projelerini tamamlayarak ülkemize döndüler. Portekiz’de gönüllü...
Çevrimiçi Konuşma Kulüpleri Başvuruları Başladı (Yaz Dönemi)
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Derneğimizde bulunan gönüllülerimiz tarafından Çevrimiçi  İngilizce  ve Rusça  konuşma kulüpleri açılacaktır. Başvuru yapacakların 17-30 yaş arasında olması ...
ESC Gönüllülerimiz Faaliyetlerine Başladılar
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Niğde’ye gelen Azerbaycan’dan Sevinj ve Rusya’dan Anastasiia derneğimizde gönüllülük faaliyetlerine başladılar. Gönüllülerimizin yapacakları faaliyetlere katılabilmek...
Yaz Dönemi Konuşma Kulüpleri Başvuruları Başladı
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Derneğimizde bulunan gönüllülerimiz tarafından İngilizce  ve Rusça  konuşma kulüpleri açılacaktır. Yüz yüze Konuşma Kulüplerimiz  için başvuru yapacakların...
Kseniia ESC Projesini Tamamladı.
Avrupa Dayanışma Programı Kapsamında (ESC) Rusya’dan gelen gönüllümüz Kseniia Projesini tamamladı. 01.11.2023-31.07.2023 tarihleri arasında 9 ay derneğimizde gönüllülük yapan Kseniia...
Derya Avusturya’da ESC Projesini Tamamladı.
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında gönüllülük yapmak üzere Avusturya’ya giden Derya projesini tamamlayarak Türkiye’ye döndü. 05.11.2022–21.07.2023 tarihleri arasında Evangelisches Diakoniewerk...
Temmuz Ayı Gönüllülerimizle Varış Öncesi Eğitim Toplantılarını Yaptık
Avrupa Dayanışma Programı Kapsamındaki (ESC) 2021-1-TR01-ESC51-VTJ-000036960 nolu projemiz ile Temmuz 2023 ayında Portekiz’e göndereceğimiz gönüllerimiz ile varış öncesi toplantıları gruplar halinde...
Avrupa Dayanışma Programı Temmuz Ayı Gönüllerimiz Belli Oldu.
Avrupa Dayanışma Programı Kapsamındaki (ESC) 2021-1-TR01-ESC51-VTJ-000036960 nolu projemizden Temmuz 2023 ayında Portekiz’e göndereceğimiz gönüllerimiz belirlendi. Yapılan 910 başvuru komisyonumuz tarafından...
DiscoverEU Programı (Avrupa’yı Keşfet) İkinci Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen DiscoverEU Programı (Avrupa’yı Keşfet) İkinci Koordinasyon Toplantısı 19-21 Haziran 2023 tarihleri arasında Ankara’da yapıldı. Türkiye’den...
Gönüllümüz Danae Projesini Tamamladı
Avrupa Dayanışma Programı kapsamında kapsamında Derneğimizde 2 ay çalışan Belçikalı gönüllümüz Danae Projesini tamamladı. Danae’ye Youthpass Belgesini ve Sertifikasını Yönetim...
AGESDER ile Hiking-1 (Doğa Yürüyüşü) Yapıldı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  kapsamında derneğimiz tarafından doğa yürüyüşü yapıldı. AGESDER ile Hiking-1 (Doğa Yürüyüşü) Derneğimizin Spor...
AGESDER  ile Hiking-1 (Doğa Yürüyüşü) Başvuru Formu
AGESDER ile Hiking faaliyetleri kapsamında özellikle Niğde ve yakın bölgelerinde doğa yürüyüşleri yapılması planlanmıştır.   Hiking Faaliyetlerimiz AGESDER Spor Koordinatörü Buse KUTLU organizasyonunda...
Bahar Dönemi Konuşma Kulüpleri
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Derneğimizde bulunan Rus Gönüllümüz Ksyusha tarafından İngilizce,  Belçika’lı gönüllümüz Danae tarafından Fransızca konuşma kulüpleri ve derneğimiz...
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanGreekItalianLatvianPersianRussianSpanishTurkish