İNTERNET SAYFAMIZA HOŞ GELDİNİZ. AVRUPA GENÇLİK EĞİTİM VE SPOR DERNEĞİ - AGESDER -

Karadeniz-Gümüşhane (III.Bölge) Çalıştayı Başvuru Formu

Karadeniz-Gümüşhane (III.Bölge) Çalıştayı Başvuru Formu
  • 03.01.2022
  • 731 kez okundu

KARADENİZ (GÜMÜŞHANE) BÖLGE ÇALIŞTAYI :21-22-23 OCAK 2022

Başvuru Formu İlan Tarihi : 03 Ocak 2022 Pazartesi – Saat: 10.00
Son Başvuru Tarihi : 19 Ocak 2022 Çarşamba – Saat : 13.00
Sonuçların İlanı İçin Planlanan Tarih : 19 Ocak 2022 Çarşamba – 16.00 (tahmini)

Karadeniz Bölge Çalıştayı 21-22-23 Ocak 2022 tarihinde Gümüşhane ilinde yapılacaktır. Covid19 salgını nedeniyle resmi kurumlar ve İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisleri tarafından getirilecek her türlü kısıtlama ve yasaklardan dolayı Derneğimiz sorumlu değildir. Böyle bir durumda katılımcıların yaptıkları seyahat giderlerinin tarafımızdan ödemesi yapılamayacaktır. Herhangi bir kısıtlama veya yasak kararları alınması halinde çalıştayımız daha ileri bir tarihe alınacak ve başvurusu kabul edilen katılımcılara öncelik verilecektir.

Gümüşhane, Amasya, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Çorum, Düzce, Giresun, Karabük, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldak illerinde yaşayan gençlerimizin başvuruları dikkate alınacaktır. Bu illerden başvuruların değerlendirmesi sonucu boş yer olması durumunda Gümüşhane Merkeze en fazla 200 km uzaktaki il/ilçe merkezlerinden de yapılacak başvurular da değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuru yapacakların 18-30 yaş arasında olması gerekmektedir. Tüm katılımcıların cinsiyet dağılımlarına dikkat edilecek erkek ve kadın katılımcıların eşit sayılarda olmalarına özen gösterilecektir.

Proje katılımcılarına Youthpass belgesi verilecektir.

Katılımcıların konaklama ve yemek giderleri ile karayolu/demiryolu şehirlerarası seyahat giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır. İl içerisindeki seyahat giderleri ÖDENMEYECEKTİR. Gidiş-Dönüş toplam 250,00.-TL.sına kadar seyahat giderleri geçerli belge karşılığı ödenecektir. Seyahat giderleri ödemeleri çalıştaydan sonra en geç 15 gün içerisinde katılımcıların banka hesabına yatırılacaktır.

Konaklama 2 kişilik odalarda yapılacaktır. Sabah kahvaltısı konaklamanın yapıldığı otelde verilecek, öğle ve akşam yemekleri ise otele yürüyüş mesafesinde bir lokantada set menü olarak verilecektir. Yemek konusunda özel hassasiyeti olan başvuru sahiplerinin bu formun ilgili bölümünde durumlarını belirtmeleri gerekmektedir. Otelde sadece kahvaltı, konaklama, kablosuz internet ve eğitim salonu imkanı ücretsiz sağlanacak olup ütü, çamaşır yıkama, oda servisi vb. hizmetler otel tarafından ücret karşılığı verilecektir.
Kabul edilen katılımcılara eğitim planı, konaklama, seyahat vb. diğer bilgilerin yer aldığı bilgi paketi e-posta ile gönderilecektir.

Değerlendirme sonucu 30 asıl ve 15 yedek katılımcı seçilecektir. Sonuçlar internet sayfamızda ilan edilecektir.

( www.agesder.org.tr ) Ayrıca başvuru formunda belirtilen e-posta adreslerine sonuçlar bildirilecektir. O nedenle katılımcıların sürekli kullandıkları e-posta adreslerini doğru yazmaları ve kontrol etmeleri gerekmektedir. Kabul edilen katılımcılara e-posta ile başvurularının geçerli olup olmadığı sorulacak belirtilen sürede geri bildirim yapmayan katılımcıların yerine yedek listeden katılımcı davet edilecektir.

Katılımcıların otele girişleri 21 Ocak 2022 Cuma günü saat 11.00-13.00 arasında olacaktır. Öğle yemeği saat 13.00-14.00 arasındadır. Aynı gün öğle yemeğinden sonra saat 14.00’de Çalıştay başlayacaktır. 23 Ocak 2022 Pazar günü saat 18.00’de çalıştay sonra erecek olup katılımcılar otelden ayrılacaklardır. Başvuru yaparken bu tarih ve saatler arasında müsait olduğunuza dikkat ediniz. (Özellikle üniversite öğrencileri lütfen üniversitenizin akademik takviminizi inceleyiniz.)

Yani katılımcılara 21 Ocak Cuma ve 22 Ocak Cumartesi için konaklama imkanı sağlanacaktır. 23 Ocak Pazar günü ise sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilecektir. Çalıştay 23 Ocak Pazar günü saat 18.00 de sona erecektir. Katılımcıların seyahat planlarını 21 Ocak Cuma günü en geç saat 13.00’de otelde olacak ve 23 Ocak Pazar günü en erken saat 18.00 de otelden ayrılacak şekilde yapmaları gerekmektedir.

Katılımcılar belirtilen gün ve saatler arasında proje faaliyetlerine katılmak zorundadırlar. Proje faaliyetlerine katılmayan katılımcıların konaklama, seyahat ve yemek giderleri karşılanmayacaktır . Katılımcılar her gün imza çizelgelerini imzalayacaklardır.

COVİD19-TEDBİRLERİ
ÖNEMLİ : Derneğimizin yürüttüğü tüm faaliyetlere katılabilmek için katılımcıların; iki doz aşı yaptırmış ve ikinci dozun üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. Bu nedenle Çalıştaya başvuru yapabilmek için bu kuralımız gereğince başvuru sahiplerinin bu formun ilgili yerinde aşı sertifikasını yüklemeleri gerekmektedir.
Çalıştay ve konaklama süresince Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgelerde belirtilen kurallara uymak zorunluluğu bulunmaktadır.
Katılımcılar kurallara uygun maske takmak zorundadır. Tüm faaliyetlerde sosyal mesafe kuralına uyulması gerekmektedir. Çalıştay süresince imkanlar ölçüsünde bazı etkinlikler açık havada yapılabilecektir. Otel girişinde tüm katılımcıların HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümü yapılacaktır.
Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://covid19.saglik.gov.tr/TR-66301/covid-19-rehberi.html

ÇALIŞTAYA GELİRKEN AŞAĞIDAKİ BELGELERİ YANINIZDA GETİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

  • Kimlik Kartı ve Fotokopisi
  • Aşı Kartınız
  • HES Kodunuz
  • Seyahat Belgeleriniz (T. C. Hazine ve Maliye Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı)

Bu başvuru formu bu alan dahil 5 bölümden oluşmaktadır.
1.Bölüm : Başvuru formu hakkında genel bilgi.
2.Bölüm : Erasmus+ Programı kapsamındaki “Geleceği Sahiplenmek – Sürdürülebilir Kalkınma ” isimli projemiz hakkında genel bilgi.
3.Bölüm : Karadeniz Bölge Çalıştayı hakkında genel bilgi ve başvuruyu yapacak olan tarafından doldurulacak bölüm.
4.Bölüm : Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Hakkında Ön Anket bölümü.
5.Bölüm : Kişisel verilerin korunması hakkında bilgi ve onay bölümü.

Lütfen en son aşamada GÖNDER’e basmayı unutmayınız.
Başvuru formunu gönderdikten sonra bir kopyası e-posta adresinize gelecektir. Gönderdiğiniz bilgileri değiştirmek istediğinizde düzenleyebileceksiniz.

Formu doldurmanız için yaklaşık olarak 10-15 dakika süreye ihtiyacınız olacaktır.
Bu forma aşağıdaki belgeleri yüklemeniz istenilecektir. Size kolaylık sağlaması için başvuru formunu doldurmaya başlamadan önce lütfen aşağıdaki belgeleri hazırlayınız.

1) Resminizi (Yüzünüzün göründüğü sizin için uygun olan herhangi bir resim)
2) Covid19 Aşı Sertifikanızı (Katılımcıların; iki doz aşı yaptırmış ve ikinci dozun üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. Bu şarta uymayan katılımcılar başvuru yapamayacaktır. )Üçüncü doz aşılarını yaptıranlara diğer şartların eşitliği halinde öncelik verilecektir.
3) Başvuru yaptığınız ilde yaşadığınızı kanıtlayan belge( E Devletten alınmış ikametgah belgesi, öğrenci belgesi, öğrenci kimliği, yurt belgesi/ kimliği gibi)

Çalıştay süresince maske kullanımı zorunlu olup maske kullanmanızda herhangi bir engel varsa lütfen başvuru yapmayınız.

Çalıştayın yapılacağı 21-22-23 Ocak tarihlerinde katılımınıza engel olacak herhangi bir durumunuzun olmadığına dikkat etmenizi rica ediyoruz. Başvurusu kabul edilen katılımcılar önceden tahmin edilemeyen geçerli bir nedenleri yoksa üç yıl süresince derneğimizin herhangi bir faaliyetine katılamazlar.

Formu doldururken yardıma ihtiyaç duyarsanız lütfen agesder51@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçiniz.

       ÖNEMLİ NOT : Bu faaliyet bir ÇALIŞTAY olup Eğitim DEĞİLDİR. 

ÇALIŞTAY NEDİR ? Çalıştay veya workshop, bireylerin ortak bir konu üzerinde çalışmalarını, düşünmelerini ve öğrenmelerini sağlayan uygulamalı bilimsel öğretim tekniği.
Çalıştaylar; önemli konularda özellikle ön çalışmalar yapmak için kullanılan en etkili yollardan biridir. Bu yöntemin temel iki artısı vardır. Bunlar:
-Çok yoğun ve etkili çalışmak,
-Etkili analiz ve sentezler yapabilmek.
Planların uygulanmasının ardından; bir sonuç raporu hazırlanır.

21-23 Ocak 2022 tarihlerinde Gümüşhane’de yapılacak “Sürdürülebilir Kalkınma-Geleceği Sahiplenmek” isimli projemizin Karadeniz bölge çalıştayında katılımcılar kolaylaştırıcıların desteğiyle “Erişilebilir ve Temiz Enerji” ile “Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar” başlıklı Sürdürülebilir Kalkınma amaçları üzerinde yoğun ve etkin bir çalışma yürüterek bir rapor hazırlayacaklardır. Hazırlanan rapor 2022 yılı yaz aylarında Niğde’de yapılacak Zirve toplantısında karar alıcılar ve katılımcılara sunulacaktır. Her çalıştaydan 10 katılımcı Zirve toplantısına davet edilecektir. Zirve toplantısına seçilecek katılımcıların belirlenmesinde Çalıştaylarda yaptıkları etkin çalışmalar dikkate alınacaktır. Bu nedenle seçilen katılımcıların çalıştay konuları üzerinde ön çalışma yaparak gelmeleri beklenmektedir.
Çalıştayda ağırlıklı olarak yaygın eğitim teknikleri kullanılacaktır.

Başvuru yaptığınız için teşekkür eder başarılar dileriz.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

Avrupa Gençlik Eğitim ve Spor Derneği (AgesDer) İnternet Sitesini Ziyaret Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
AGESDER Niğde'nin Gençlik Derneğidir. AGESDER Eurodesk Temas Noktasıdır. AGESDER Kalite Sertifikası (Quality Label) verilerek Avrupa Dayanışma Programı için Ev Sahibi ve Destekleyici Kurum olarak akredite edilmiştir.
Doğu Anadolu (Muş) Bölge Çalıştayı Katılımcı Listesi
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen Erasmus + KA3 – Politika Reformuna Destek Programı kapsamındaki “Sürdürülebilir Kalkınma-Geleceği Sahiplenmek” isimli projemizin 13-14-15...
Mayıs Ayı Gönüllülerimiz Portekize Gönderdik.
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında kısa dönem olarak gönüllülük faaliyetlerine katılacak olan beş gönüllümüzü 3 Mayıs 2022 tarihinde Portekiz’e gönderdik....
Doğu Anadolu-Muş (IV.Bölge) Çalıştayı Başvuru Formu
DOĞU ANADOLU (MUŞ) BÖLGE ÇALIŞTAYI: 13-14-15 MAYIS 2022 Başvuru Formu İlan Tarihi : 18 Nisan 2022 Pazartesi – Saat: 10.00Son...
Rektörümüze Ziyaret
Avrupa Gençlik Eğitim ve Spor Derneği (AGESDER) olarak Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Hasan Uslu’yu ziyaret ederek faaliyetlerimiz...
Rusça Konuşma Kulübü Başvuruları Başladı
Rus Gönüllümüz tarafından 28 Mart 2022 Pazartesi gününden itibaren yüz yüze ve online B1 ve B2 seviyesinde Rusça Konuşma Kulübü...
İspanyolca Konuşma Kulübü Başvuruları Başladı
Rus Gönüllümüz tarafından 28 Mart 2022 Pazartesi gününden itibaren yüz yüze ve online A1 ve A2 seviyesinde İspanyolca Konuşma Kulübü...
İngilizce (3.Dönem) Konuşma Kulübü Başvuruları Başladı
Yüz yüze ve online İngilizce Konuşma Kulübümüz için başvuru yapacak gençlerin 18- 30 yaş arasında olması gerekmektedir. Başvuru yapanlar ile...
Fransızca (2.Dönem) Konuşma Kulübü Başvuruları Başladı
Yüz yüze ve online Fransızca Konuşma Kulübümüz için başvuru yapacak gençlerin 18- 30 yaş arasında olması gerekmektedir. Başvuru yapanlar ile...
Europass CV Hazırlama Eğitimi Başvuru Formu
Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Bilgehan HARMANŞAH ile Belçikalı gönüllümüz Jeanne ve Rus gönüllümüz Anna tarafından Europass CV Hazırlama Eğitimi verilecektir....
Doğu Anadolu-Muş (IV.Bölge) Çalıştayı Programı
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen Erasmus + KA3 – Politika Reformuna Destek Programı kapsamındaki “Sürdürülebilir Kalkınma-Geleceği Sahiplenmek” isimli projemizin IV....
Üye ve Gönüllülerimiz İle Buluştuk
Derneğimizin üye ve gönüllüleri ile bir araya gelerek 2021 yılının değerlendirmesini yapıp 2022 yılı hedeflerimizi görüştük. Yürütmekte olduğumuz projeleri değerlendirip,...
Valimizi Ziyaret Ettik
ESC programı kapsamında Belçika ve Rusya’dan Derneğimize projemiz kapsamında bir yıl çalışmaya gelen gönüllülerimiz ile Niğde Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek...
Karadeniz-Gümüşhane (III.Bölge) Çalıştayı Yapıldı.
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen Erasmus + KA3 – Politika Reformuna Destek Programı kapsamındaki “Sürdürülebilir Kalkınma-Geleceği Sahiplenmek” isimli projemizin Karadeniz...
3.Dönem Gönüllümüz Ülkemize Döndü
European Solidarity Corps (ESC) programı ile 3. dönemde Portekiz’e gönderdiğimiz gönüllümüz Yakup projesini tamamlayarak ülkemize döndü. Kendisine bundan sonraki hayatında...
Karadeniz-Gümüşhane (III.Bölge) Çalıştayı Katılımcı Listesi
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen Erasmus + KA3 – Politika Reformuna Destek Programı kapsamındaki “Sürdürülebilir Kalkınma-Geleceği Sahiplenmek” isimli projemizin 21-23...
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanGreekItalianLatvianPersianRussianSpanishTurkish