İNTERNET SAYFAMIZA HOŞ GELDİNİZ. AVRUPA GENÇLİK EĞİTİM VE SPOR DERNEĞİ - AGESDER -

Marmara (V.Bölge) Çalıştayı Başvuru Formu

Marmara (V.Bölge) Çalıştayı Başvuru Formu
  • 01.06.2022
  • 1.022 kez okundu

Başvuru formu bu sayfanın sonunda olup, lütfen önce aşağıdaki açıklamaları okuyunuz.

MARMARA (BURSA) BÖLGE ÇALIŞTAYI : 24-25-26 HAZİRAN 2022

Başvuru Formu İlan Tarihi : 01 Haziran 2022 Çarşamba, Saat: 09.00
Son Başvuru Tarihi : 07 Haziran 2022 Salı, Saat : 23.59
Sonuçların İlanı İçin Planlanan Tarih : 15 Haziran 2022 Çarşamba, Saat : 17.00 (Tahmini)
Başvurusu Kabul Edilen Katılımcılara Bilgi Paketinin Gönderilmesi : 18 Haziran 2022 Cumartesi (Planlanan)

V. Bölge Çalıştayında aşağıdaki Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları üzerine çalışma yapılacaktır.

8) İnsana Yakışır İş ve Ekonomi
16) Barış Adalet ve Güçlü Kurumlar

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen Erasmus + KA3 – Politika Reformuna Destek Programı kapsamındaki “Sürdürülebilir Kalkınma-Geleceği Sahiplenmek” isimli projemizin V. Bölge (Marmara) Çalıştayı 24-26 Haziran 2022 tarihleri arasında Bursa İlinde düzenlenecektir. Çalıştaya 30 katılımcı kabul edilecektir. Başvurular 01-07 Haziran 2022 tarihleri arasında internet sitemizde yayınlanan başvuru formu doldurarak yapılacaktır.

Çalıştaya 18-30 yaş arasındaki gençler başvuru yapabilecektir. İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir illerinde yaşayan gençlerimizin başvuruları dikkate alınacaktır. Bu illerden başvuruların değerlendirmesi sonucu boş yer olması durumunda Bursa merkeze  en fazla 200 km uzaktaki il/ilçe merkezlerinden de yapılacak başvurular da değerlendirmeye alınacaktır. Daha önce Niğde, Yozgat ,Gümüşhane ve Muş illerinde yapılan bölge çalıştaylarına katılanlar Marmara Bölge Çalıştayına başvuru yapamazlar. Katılımcıların konaklama ve yemek giderleri ile şehir dışından gelenlerin karayolu/demiryolu seyahat giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır.

Katılımcıların otele girişleri 24 Haziran 2022 Cuma günü 13.00-14.00 saatleri arasında olacak saat 14.00’de Çalıştay başlayacaktır. 26 Haziran 2022 Pazar günü saat 18.00’de çalıştay sonra erecek olup katılımcılar otelden ayrılacaklardır. Başvuru yaparken bu tarih ve saatler arasında müsait olduğunuza dikkat ediniz. (Özellikle üniversite öğrencileri lütfen üniversitenizin akademik takviminizi inceleyiniz.)

Derneğimizin yürüttüğü tüm faaliyetlere katılabilmek için katılımcıların; iki doz aşı yaptırmış ve ikinci dozun üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. Bu nedenle çalıştaya katılan katılımcıların kendilerinden talep edilmesi halinde aşı sertifikalarını göstermeleri gerekmektedir.

Proje katılımcılarına Youthpass belgesi verilecektir.

Katılımcıların konaklama ve yemek giderleri ile karayolu/demiryolu şehirlerarası seyahat giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır. İl içerisindeki seyahat giderleri ÖDENMEYECEKTİR. Gidiş-Dönüş toplam 300,00.-TL.sına kadar seyahat giderleri geçerli belge karşılığı ödenecektir. Seyahat giderleri ödemeleri çalıştaydan sonra en geç 15 gün içerisinde katılımcıların banka hesabına yatırılacaktır.

Konaklama 2 kişilik odalarda yapılacaktır. Sabah kahvaltısı konaklamanın yapıldığı otelde verilecek, öğle ve akşam yemekleri ise otelde veya otele yürüyüş mesafesinde bir lokantada set menü olarak verilecektir. Yemek konusunda özel hassasiyeti olan başvuru sahiplerinin bu formun ilgili bölümünde durumlarını belirtmeleri gerekmektedir. Otelde sadece kahvaltı, konaklama, kablosuz internet ve eğitim salonu imkanı ücretsiz sağlanacak olup ütü, çamaşır yıkama, oda servisi vb. hizmetler otel tarafından ücret karşılığı verilecektir.
Kabul edilen katılımcılara eğitim planı, konaklama, seyahat vb. diğer bilgilerin yer aldığı bilgi paketi e-posta ile gönderilecektir.

Değerlendirme sonucu 30 asıl ve 15 yedek katılımcı seçilecektir. Sonuçlar internet sayfamızda ilan edilecektir. ( www.agesder.org.tr ) Ayrıca başvuru formunda belirtilen e-posta adreslerine sonuçlar bildirilecektir. O nedenle katılımcıların sürekli kullandıkları e-posta adreslerini doğru yazmaları ve kontrol etmeleri gerekmektedir. Kabul edilen katılımcılara e-posta ile başvurularının geçerli olup olmadığı sorulacak belirtilen sürede geri bildirim yapmayan katılımcıların yerine yedek listeden katılımcı davet edilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Başvuruları kabul edilen katılımcıların gidiş ve dönüş biletlerinin (karayolu/demiryolu) çalıştaydan önce alıp tarafımıza göndermeleri talep edilmesi halinde katılımcılar biletlerini tarafımıza e-posta ile göndermeleri gerekmektedir. Bu konuda açıklama çalıştaydan önce katılımcılara e-posta ile gönderilecektir. Açıklama yapılmadan önce biletlerinizi göndermeyiniz.

SEYAHAT GİDERİNİZİN ÖDENEBİLMESİ İÇİN AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMAYI DİKKATLİ OKUMANIZI ÖNERİRİZ.
Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalar 01/01/2021 tarihinden itibaren e-bilet uygulamasına geçmişlerdir. Katılıcıların biletlerinde mutlaka T. C. Hazine ve Maliye Gelir İdaresi Başkanlığı Logusu ve E-Bilet yazısı bulunmalıdır. Biniş kartı vb. belgeler ile T. C. Hazine ve Maliye Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından onaysız biletler kabul edilmeyecektir. Biletlerinizi doğrudan seyahat yapacağınız firmanın internet sayfası veya mobil uygulamasından almanızı öneririz. E-bilet uygulaması firmadan firmaya değişiklik gösterebilmektedir. Bazı firmalar bilet aldıktan hemen veya 24 saat sonra bazı firmalar ise seyahat gerçekleştikten sonra e-bilet vermektedirler. Seyahat planınızı yaparken firmaların e-bilet uygulamalarını dikkate almanız önemlidir. Bilet aldıktan sonra sms veya e-posta ile size gelen PNR numarasını saklayınız. Çünkü e-biletinizi alabilmeniz için size gerekli olacaktır. E-biletlerinizi kargo/posta veya e-posta ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Özel araç ile yapılan seyahat giderleri ödenmeyecektir. E-biletlerin teslim edilmesi zorunlu olup rayiç bedel kabul edilmeyecektir.
E-bilet dışındaki belgelerin yasal geçerliliği olmadığından dolayı sadece mevzuata uygun olarak hazırlanmış e-biletlerin teslimi halinde seyahat giderleri ödenmekte, diğer belgeler ile herhangi bir ödeme yapmak mümkün olmamaktadır.

Katılımcılar seyahat belgeleri ile T.C. Kimlik Kartı fotokopileri ve tarafımızdan verilecek seyahat giderleri bilgi formunu doldurup imzalayarak vereceklerdir. Başvuru formunda belirttiği doğum tarihi, adresi vb. bilgileri yanlış olan katılımcıların hiç bir çalıştay gideri ödenmeyecektir.

Katılımcıların otele girişleri 24 Haziran 2022 Cuma günü 13.00-14.00 saatleri arasında olacaktır. Aynı gün saat 14.00’de Çalıştay başlayacaktır. 26 Haziran 2022 Pazar günü saat 18.00’de çalıştay sonra erecek olup katılımcılar otelden ayrılacaklardır. Başvuru yaparken bu tarih ve saatler arasında müsait olduğunuza dikkat ediniz. (Özellikle üniversite öğrencileri lütfen üniversitenizin akademik takviminizi inceleyiniz.)

Katılımcılara 24 Haziran Cuma ve 25 Haziran Cumartesi için konaklama imkanı sağlanacaktır. 26 Haziran Pazar günü ise sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilecektir. Çalıştay 26 Haziran 2022 Pazar günü saat 18.00 de sona erecektir. Katılımcıların seyahat planlarını 24 Haziran Cuma günü en geç saat 14.00’de otelde olacak ve 26 Haziran Pazar günü en erken saat 18.00 de otelden ayrılacak şekilde yapmaları gerekmektedir.

AÇIKLAMA : Bursa ilinden katılan katılımcılarımıza talep etmeleri halinde 24 Haziran Cuma ve 25 Haziran Cumartesi günleri diğer illerden gelen katılımcılar gibi konaklama imkanı sağlanacaktır. Konaklama talep etmeyen katılımcılara 25 Haziran Cumartesi ve 26 Haziran Pazar günü öğle yemeği imkanı sağlanacaktır. Bursa ilinden katılım sağlayacak katılımcıların başvuru formunun ilgili bölümünde konaklama yapıp yapmayacaklarını belirtmeleri gerekmektedir. Talebinize göre planlama yapılacak olup , daha sonra herhangi bir değişiklik yapmak mümkün olmayacaktır.

Katılımcılar belirtilen gün ve saatler arasında proje faaliyetlerine katılmak zorundadırlar. Proje faaliyetlerine katılmayan katılımcıların konaklama, seyahat ve yemek giderleri karşılanmayacaktır . Katılımcılar her gün imza çizelgelerini imzalayacaklardır.

COVİD19-TEDBİRLERİ
ÖNEMLİ : Derneğimizin yürüttüğü tüm faaliyetlere katılabilmek için katılımcıların; iki doz aşı yaptırmış ve ikinci dozun üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. Bu nedenle çalıştaya katılan katılımcıların kendilerinden talep edilmesi halinde aşı sertifikalarını göstermeleri gerekmektedir.

ÇALIŞTAYA GELİRKEN AŞAĞIDAKİ BELGELERİ YANINIZDA GETİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

  • Kimlik Kartı ve Fotokopisi
  • Seyahat Belgeleriniz (T. C. Hazine ve Maliye Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı)
  • Aşı Kartınız (Talep edilmesi halinde gösterilecektir. Telefondan gösterilmesi yeterlidir)

ÖNEMLİ NOT : Bu faaliyet bir ÇALIŞTAY olup Eğitim DEĞİLDİR.

ÇALIŞTAY NEDİR ? Çalıştay veya workshop, bireylerin ortak bir konu üzerinde çalışmalarını, düşünmelerini ve öğrenmelerini sağlayan uygulamalı bilimsel öğretim tekniği.
Çalıştaylar; önemli konularda özellikle ön çalışmalar yapmak için kullanılan en etkili yollardan biridir. Bu yöntemin temel iki artısı vardır. Bunlar:
-Çok yoğun ve etkili çalışmak,
-Etkili analiz ve sentezler yapabilmek.
Planların uygulanmasının ardından; bir sonuç raporu hazırlanır.

PROJEMİZ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Projemiz T.C. Dışişleri Bakanlığı – Avrupa Birliği Başkanlığı – Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilmiştir. Erasmus + Programı KA3 – Politika Reformuna Destek- KA347 – Gençler ve Politika Yapıcıları Arasında Diyalog kapsamındaki projemiz hakkında genel bilgiler aşağıda verilmiştir.

PROJE ADI : Geleceği Sahiplenmek – Sürdürülebilir Kalkınma
PROJE BAŞVURU SAHİBİ KURUM : Avrupa Gençlik Eğitim ve Spor Derneği (AGESDER)
PROJE SÜRESİ : 18 ay
PROJE ORTAKLARI :
1-Gümüşhane Valiliği -Gümüşhane
2-E Gençlik Derneği -Bursa
3-Genc Birikim Dernegi (GencBirDer)- Muş
4-Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) – Yozgat

Proje genel amacı; “gençlerin katılımı olmadan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına (SKA) ulaşmanın mümkün olmayacağı gerçeğinden yola çıkarak SKA üzerinde farkındalıklarının arttırılması, karar alıcılar için bir politika belgesi oluşturulması” hedeflenmiştir.

PROJE FAALİYETLERİ

Proje kapsamında 4 bölge de 5 çalıştay düzenlenecektir. Her çalıştaya 30 kişi olmak üzere toplam 150 gencin katılımı sağlanacaktır. Zirve toplantısına ise çalıştaylardan seçilecek 50 genç ile sürdürülebilir kalkınma alanında çalışan kamu, özel sektör, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarından 10 uzmanın katılması planlanmıştır. Sürdürülebilir Kalkınmanın 17 amacından 10 amacı çalıştaylarımızda gençler tarafından ele alınacaktır. Her çalıştayda iki hedefin işlenmesi planlanmış olup, sürdürülebilir kalınmanın hedefleri bölgelere göre seçilirken o bölgelerin öncelikleri dikkate alınmıştır, katılımcılarında bu önceliklere göre tespiti yapılacaktır. Katılımcılar, 18-25 yaş arasında olanlara öncelik verilmek kaydıyla 17-30 yaş arasında olanlardan seçileceklerdir. Tüm katılımcıların cinsiyet dağılımlarına dikkat edilecek erkek ve kadın katılımcıların eşit sayılarda olmalarına özen gösterilecektir.
Çalıştaylarda 20 dezavantajlı gencin dahil edilmesi planlanmıştır. Bu gençlerden 10 genç aynı zamanda zirve toplantısına davet edilecektir.

Proje katılımcılarına Youthpass belgesi verilecektir.

Katılımcıların konaklama ve yemek giderleri ile karayolu/demiryolu seyahat giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır. (Şehirlerarası seyahat giderleri ödenecektir. İl içerisindeki seyahat giderleri ÖDENMEYECEKTİR. ) Seyahat giderleri ödemeleri çalıştaydan sonra 15 gün içerisinde katılımcıların banka hesabına yatırılacaktır.

BÖLGE ÇALIŞTAYLARI VE KATILIMCI KABUL EDİLECEK İLLER

I- NİĞDE – İÇ ANADOLU 1.BÖLGE ÇALIŞTAYI (Niğde, Nevşehir, Aksaray, Kayseri, Konya, Karaman, Mersin, Adana illeri)

II- YOZGAT- İÇ ANADOLU 2.BÖLGE ÇALIŞTAYI (Yozgat, Ankara, Eskişehir, Sivas, Kırıkkale, Kırşehir, Çankırı illeri ve Sorgun / Yozgat’ta en fazla 200 km uzaktaki il/ilçe merkezlerinden de başvuru yapılabilecektir.) NOT: Daha önce Niğde Bölge Çalıştayı içerisinde olan diğer iç anadolu illerinden başvurular kabul edilmeyecektir.

III- GÜMÜŞHANE – KARADENİZ BÖLGESİ ÇALIŞTAYI (Gümüşhane, Amasya, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Çorum, Düzce, Giresun, Karabük, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldak)

IV- MUŞ- DOĞU ANADOLU BÖLGESİ ÇALIŞTAYI (Muş, Ağrı, Ardahan, Bitlis, Bingöl, Elâzığ, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Kars, Malatya,Tunceli, Van)

V- BURSA- MARMARA BÖLGESİ ÇALIŞTAYI (Bursa, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Balıkesir)

ZİRVE TOPLANTISI –NİĞDE- Zirve toplantısına her bölge çalıştaydan on genç davet edilecektir. Ayrıca ile sürdürülebilir kalkınma alanında çalışan kamu, özel sektör, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarından 10 uzmanın katılması planlanmıştır.

İÇ ANADOLU I. (NİĞDE) BÖLGE ÇALIŞTAYI :
1) Yoksulluğa Son
10) Eşitsizliklerin Azaltılması

İÇ ANADOLU II. (YOZGAT) BÖLGE ÇALIŞTAYI :
4) Nitelikli Eğitim
13) İklim Eylemi

KARADENİZ (GÜMÜŞHANE) BÖLGE ÇALIŞTAYI :
7) Erişilebilir ve Temiz Enerji
11) Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar

DOĞU ANADOLU (MUŞ) BÖLGE ÇALIŞTAYI :
3) Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam
12) Sorumlu Tüketim ve Üretim

MARMARA (BURSA) BÖLGE ÇALIŞTAYI :
8) İnsana Yakışır İş ve Ekonomi
16) Barış Adalet ve Güçlü Kurumlar

ÇALIŞTAY VE ZİRVE TARİHLERİ:
NİĞDE – İÇ ANADOLU 1.BÖLGE ÇALIŞTAYI : 6-7-8 Ağustos 2021
YOZGAT- İÇ ANADOLU 2.BÖLGE ÇALIŞTAYI : 19-21 Kasım 2021
GÜMÜŞHANE – KARADENİZ BÖLGESİ ÇALIŞTAYI: 21-23 Ocak 2022
MUŞ- DOĞU ANADOLU BÖLGESİ ÇALIŞTAYI : 13-15 Mayıs 2022
BURSA- MARMARA BÖLGESİ ÇALIŞTAYI : 24-26 Haziran 2022
ZİRVE TOPLANTISI : Ağustos 2022

AGESDER’in bütün faaliyetlerine katılım ÜCRETSİZDİR.

Sorularınızı agesder51@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

BAŞVURU FORMU İÇİN  TIKLAYINIZ.

Avrupa Gençlik Eğitim ve Spor Derneği (AgesDer) İnternet Sitesini Ziyaret Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
AGESDER Niğde'nin Gençlik Derneğidir. AGESDER Eurodesk Temas Noktasıdır. AGESDER Kalite Sertifikası (Quality Label) verilerek Avrupa Dayanışma Programı için Ev Sahibi ve Destekleyici Kurum olarak akredite edilmiştir.
AGESDER Film Kulübü
ESC gönüllülerimiz tarafından düzenlenen film kulübümüz yaz döneminde tekrar başlamıştır.AGESDER binasında yapılacak olan kulübümüze kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Oluşturulacak WhatsApp grubunda...
AGESDER Dünya Edebiyatı Kitap Kulübü
AGESDER Dünya Edebiyatı Kitap Kulübünde Eylül  ayında Azerbaycanlı gönüllümüz Sevinj ile George Orwell’in 1984 kitabını okuyacağız. Formu lütfen en geç...
Temmuz Ayı Gönüllülerimiz Projelerini Tamamladırlar.
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında gönüllülük faaliyeti için Temmuz ayında Portekiz’e gönderdiğimiz dört gönüllümüz projelerini tamamlayarak ülkemize döndüler. Portekiz’de gönüllü...
Çevrimiçi Konuşma Kulüpleri Başvuruları Başladı (Yaz Dönemi)
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Derneğimizde bulunan gönüllülerimiz tarafından Çevrimiçi  İngilizce  ve Rusça  konuşma kulüpleri açılacaktır. Başvuru yapacakların 17-30 yaş arasında olması ...
ESC Gönüllülerimiz Faaliyetlerine Başladılar
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Niğde’ye gelen Azerbaycan’dan Sevinj ve Rusya’dan Anastasiia derneğimizde gönüllülük faaliyetlerine başladılar. Gönüllülerimizin yapacakları faaliyetlere katılabilmek...
Yaz Dönemi Konuşma Kulüpleri Başvuruları Başladı
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Derneğimizde bulunan gönüllülerimiz tarafından İngilizce  ve Rusça  konuşma kulüpleri açılacaktır. Yüz yüze Konuşma Kulüplerimiz  için başvuru yapacakların...
Kseniia ESC Projesini Tamamladı.
Avrupa Dayanışma Programı Kapsamında (ESC) Rusya’dan gelen gönüllümüz Kseniia Projesini tamamladı. 01.11.2023-31.07.2023 tarihleri arasında 9 ay derneğimizde gönüllülük yapan Kseniia...
Derya Avusturya’da ESC Projesini Tamamladı.
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında gönüllülük yapmak üzere Avusturya’ya giden Derya projesini tamamlayarak Türkiye’ye döndü. 05.11.2022–21.07.2023 tarihleri arasında Evangelisches Diakoniewerk...
Temmuz Ayı Gönüllülerimizle Varış Öncesi Eğitim Toplantılarını Yaptık
Avrupa Dayanışma Programı Kapsamındaki (ESC) 2021-1-TR01-ESC51-VTJ-000036960 nolu projemiz ile Temmuz 2023 ayında Portekiz’e göndereceğimiz gönüllerimiz ile varış öncesi toplantıları gruplar halinde...
Avrupa Dayanışma Programı Temmuz Ayı Gönüllerimiz Belli Oldu.
Avrupa Dayanışma Programı Kapsamındaki (ESC) 2021-1-TR01-ESC51-VTJ-000036960 nolu projemizden Temmuz 2023 ayında Portekiz’e göndereceğimiz gönüllerimiz belirlendi. Yapılan 910 başvuru komisyonumuz tarafından...
DiscoverEU Programı (Avrupa’yı Keşfet) İkinci Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen DiscoverEU Programı (Avrupa’yı Keşfet) İkinci Koordinasyon Toplantısı 19-21 Haziran 2023 tarihleri arasında Ankara’da yapıldı. Türkiye’den...
Gönüllümüz Danae Projesini Tamamladı
Avrupa Dayanışma Programı kapsamında kapsamında Derneğimizde 2 ay çalışan Belçikalı gönüllümüz Danae Projesini tamamladı. Danae’ye Youthpass Belgesini ve Sertifikasını Yönetim...
AGESDER ile Hiking-1 (Doğa Yürüyüşü) Yapıldı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  kapsamında derneğimiz tarafından doğa yürüyüşü yapıldı. AGESDER ile Hiking-1 (Doğa Yürüyüşü) Derneğimizin Spor...
AGESDER  ile Hiking-1 (Doğa Yürüyüşü) Başvuru Formu
AGESDER ile Hiking faaliyetleri kapsamında özellikle Niğde ve yakın bölgelerinde doğa yürüyüşleri yapılması planlanmıştır.   Hiking Faaliyetlerimiz AGESDER Spor Koordinatörü Buse KUTLU organizasyonunda...
Bahar Dönemi Konuşma Kulüpleri
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Derneğimizde bulunan Rus Gönüllümüz Ksyusha tarafından İngilizce,  Belçika’lı gönüllümüz Danae tarafından Fransızca konuşma kulüpleri ve derneğimiz...
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanGreekItalianLatvianPersianRussianSpanishTurkish